Alien Mind II – Rodział 9

Rozdział 9: Czy istnieje uniwersalny standard?

Po latach doświadczeń z Istotami Pozaziemskimi pochodzącymi z różnych gatunków możemy zacząć rozróżniać ich spojrzenie od strony psychologicznej.

To co chcę teraz napisać może być dla niektórych czytelników niewygodne, ale wspomnę o tym tak czy inaczej.  Pierwsza i najważniejsza różnica w rodzaju psychologii jest związana z różnicami pomiędzy seksualnie reprodukującymi się populacjami pozaziemskimi (gatunki seksualne) oraz tymi, którzy rozmnażają się przez proces klonowania oraz poprzez inne sposoby nie związane z popędem seksualnym (gatunki nieseksualne).  Każda jedna Istota Pozaziemska, z którą wchodziłem w interakcję kładła bardzo mocny, pozbawiony jakichkolwiek wątpliwości  nacisk na różnice pomiędzy gatunkami seksualnymi a nieseksualnymi.

Różnica pomiędzy seksualnymi Verdantami (przyciszonymi, jednakże ogólnie agresywnymi, terytorialnymi istotami podatnymi na zaślepienie odnośnie większych perspektyw), a typowymi nieseksualnymi Istotami Szarymi jest uderzająca.  Szarzy są bardziej obiektywni i konsekwentni w ich analizach oraz bardziej zdolni do przyznania się do błędów.  Są skromniejsi i mniej podatni na mające podłoże w wymiarowych bodźcach zaburzenia osobowości.

To samo odnosi się do innych nieseksualnych gatunków Istot, które współdziałały z ludźmi.  Różnica pomiędzy seksualnymi a nieseksualnymi populacjami pozaziemskimi jest postrzegana jako bardzo ważna i istotna w rozwiązywaniu złożonych kwestii, w których podstawowe perspektywy nieseksualne wydają się być uniwersalnym standardem.  Dlaczego?  Dlatego, że nieseksualny styl życia jest bardziej spójny wewnętrznie, spokojniejszy oraz bardziej ekologiczny.

Nieseksualny sposób rozumowania jest w większym stopniu godny zaufania, mniej podatny na pułapki związane z poszukiwaniem przyjemności oraz zwodniczych racjonalizacji i mniej zniekształcony przez potrzebę imponowania innym.  Nieseksualne gatunki podtrzymują ciągłość swojego toku rozumowania dłużej oraz rozwijają subtelniejsze, bardziej szczegółowe sposoby myślenia.

Gatunki nieseksualne rzadko przybierają postać populacji, która zagraża większej uniwersalnej ekologii z jednej prostej przyczyny.  Mogą oni planować i kontrolować ich liczebność proporcjonalnie do ich potrzeb oraz dostępnych zasobów naturalnych.  Tymczasem, co normalnie wyznacza liczebność urodzeń opartych na popędzie seksualnym?  Bodźce (seksualne, przyp. tłum.), poczucie samotności, biologiczny zew natury a w niektórych przypadkach, ciągły strach przed zewnętrznymi zagrożeniami, czyli niekończąca się potrzeba ochrony.

Czasami, oczywiście jest to przewidywana miłość dla tego przyszłego, ślicznego maleństwa.

Miłość, dla prawdziwych istot, oznacza większy, bardziej ogólny sposób wzajemnych, społecznych zależności oraz pokornego poszukiwania sensu.  W swojej najbardziej inteligentnej, uniwersalnej formie jest to trwała otwartość, prawdziwie inspirujące pożądanie zarówno do odczuwania, jak i pomagania wszystkim innym istotom w sposób, który rezonuje z umysłami innych w bezpiecznych granicach.  To celowo uderza w najczulsze, najgłębsze miejsca cierpienia, aby kolektywnie podnieść to co jest dotknięte bólem na bardziej zaawansowany, a jednocześnie bardziej przejrzysty poziom zrozumienia.

Takie Istoty, akceptują nawet „naładowanych seksualnie” ludzi, którzy potrafią wejrzeć w głąb siebie i zachowywać się odpowiedzialnie.

Kwestia seksualności czy nie-seksualności jest tematem powracającym, chociaż nieco stłumionym w interakcjach ludzko-pozaziemskich i była ona wspominana w różnych kontekstach.  Czasami obejmuje ona pozaziemską krytykę dotyczącą ludzkiej przemocy i braku umiaru, np. nasz intelekt przeciwko bodźcom zwierzęcym.

Nieraz obejmuje to dyskusję seksualnej ucieczki i to, co przez Istoty Pozaziemskie postrzegane jest jako niemalże nieprawdziwe pojęcie azylu ekonomicznego.  Czasami przewijają się tam wątki o ewolucji i zaawansowanych, dynamicznych społeczeństwach.

Hiper-zaawansowane Istoty Pozaziemskie mówią, że całe planety doprowadzane były do ekologicznej śmierci podczas gdy seksualnie drapieżne elity odpowiedzialne za ten stan rzeczy, kontynuowały swoje eskapady aż do spowodowania śmierci wszystkich form życia egzystujących na powierzchni.  W niektórych przypadkach rywalizowali oni o seksualne doznania nawet po wycofaniu się do świata podziemnego!

Niektórzy z Przybyszów postawili nam następujące pytanie:

Jeżeli w przyszłości lub po tym jak umrzecie, moglibyście wybrać, aby albo połączyć się z bardziej zaawansowanym rodzajem uniwersalnej świadomości lub kontynuować jako seksualni ludzie, czy utrzymywalibyście wstrzemięźliwość od wymiarów związanych z seksem, aby egzystować jako wyższa forma życia?  

Innym razem, temat seksualności kontra nie-seksualności użyty był, aby podkreślić agresywną interwencję Verdantów tutaj, którzy ponoć zdominowali mniej zależną populację Istot Szarych.

Ponieważ historia populacji Verdantów stanowi doskonały przykład zachowania seksualnego przeciwko zachowaniu nie-seksualnemu, omówimy ją krótko zanim powrócimy do naszego głównego tematu.

 

Autor: George LoBuono (pisarz i badacz Uniwersytetu Kalifornijskiego – UC Davis)

Strona źródłowa: (http://www.bibliotecapleyades.net/vida_alien/vidaalien_alienmind.htm)

Przetłumaczył: Sławomir Lernaciński

Copyright © 2012, Wszystkie prawa do kopiowania, używania, dystrybucji oraz przetwarzania powyższego tekstu zarezerwowane przez Sławomira Lernacińskiego

źródło: http://ujawnienie.wordpress.com/

Reklamy

6 comments on “Alien Mind II – Rodział 9

 1. W Tv pojawiła sie 3 sekundowa reklama pokazująca date 21XII 12r i rozpadającą się Ziemię.
  Przekaz programuje negatywne skojarzenie z tą datą
  Reklama nie jest skojarzona z reklamą przed i po tej reklamie

  Pytanie
  Czy ktoś może nagrać tą reklamę i pokladkowo sprawdzić czy jest w niej jakiś przekaz POdprogowy bo mie mam takiej możliwości

  Ciekawe kto płaci za tą reklamę

  • Witaj, Bracie!
   To jest reklama pewnej partii politycznej, która znana jest z tego, że jej prominenci wszędzie wietrzą spiski.
   Możesz obejrzeć ją sobie dowolną ilość razy tutaj: youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IApyDkDfmJ8.
   Pozdrawiam Cię – Michael.
   PS. Popracuj nad ortografią ojczystego (jak sądzę) języka – pokladkowo to nie to samo co poklatkowo. Że o innych błędach nie wspomnę…

 2. Do Michael
  Dzięki za info.

  Zwróciłeś mi uwagę o moim stylu pisania.
  Mam prośbę
  Odrzuć treść poprzedniego komentarza, wszystkie błędy, inklinacje itp i sprawdź w Sobie prawdziwą przyczynę zwrócenia mi uwagi. Może poproś o to Swoją Wyższą Duszę.

  Tak naprawdę nic nie wygląda tak jak CI się wydaje ze to sobie wyobrażasz

  Znalezienie przyczyny może być dla Ciebie wielkim zaskoczeniem

  • @Brat
   Tak, uważaj.
   Ze względu na ortografię, Michael moRZe się utopić i nie dostąpi wzniesienia 😉

   ps. „…prawdziwą przyczynę zwrócenia mi uwagi.” -mój plus
   (zzy japIŃńskieGoo.) = muuij „+” 😉

   @Michael
   Pozdrawiam Ciebie 🙂

 3. Dajcie sobie na luz z tymi ortograficznymi dywagacjami. Przeciez wiecie co Brat chce przez to powiedziec. Wiem, ze jest to czasami irytujace, ale byc moze jest to dla Was leckja, aby docenic swoja edukacje (ktora nie dla wszystkich jet jednakowo wazna)?
  Nie edukacja czyni z czlowieka istote ludzka, ale cos innego.

  Pozdrawiam wszystkich

  • @Slawek i Viola

   „Dajcie sobie na luz z tymi ortograficznymi dywagacjami. Przeciez wiecie co Brat chce przez to powiedziec.” -popieram

   i popieram Brata,
   a Michael „sam mnie zaprosił” do wypowiedzi 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s