Nie Zatrzymuj Się w Drodze

W jednym z przemówień Nelson Mandela powiedział :-
Nasz najgłębszy strach nie wypływa z tego, że jesteśmy ograniczeni. Nasz najgłębszy strach wypływa z faktu, że nosimy w sobie bezgraniczną moc. Tym, czego obawiamy się najbardziej, nie jest nasz wewnętrzny mrok, lecz wewnętrzne światło. Pytamy siebie ile nam brakuje, aby być pięknymi, utalentowanymi, idealnymi.

A ja pytam Ciebie, kim jesteś takim nie będąc. Jesteś dzieckiem Boga.
Pomniejszanie samego siebie nie służy światu. Nie powinniśmy wycofywać się, poddawać, kurczyć po to, aby otaczający nas ludzie czuli się bardziej pewnie. Zostaliśmy zrodzeni, aby objawiać sobą wspaniałość Boga. Mieszka ona nie tylko w wybranych, jest w każdym z nas.
Gdy pozwalamy promieniować naszemu wewnętrznemu boskiemu światłu, dajemy podświadomie naszym bliskim pozwolenie, aby czynili to samo.

BĄDŻ MĘŻNY I MOCNY, NIE LĘKAJ SIĘ, NIE BÓJ SIĘ NICZEGO, ANI NIKOGÓŻ, GDYŻ PAN, BÓG TWÓJ, IDZIE Z TOBĄ, NIE OPUŚCI CIĘ I NIE PORZUCI.

Nie musisz cierpieć, ani kryć się w sobie człowiecze, w zalęknieniu i bólu, bo ten tylko w czasie „snu” jest. Gdy oczy otworzysz szeroko i uszy  inne spojrzenie one uchwycą, wówczas bólu mieć nie będziesz.
Nie oznacza to, że nie będzie się pojawiał ten, kto doświadczenia przynosi, lecz Ty już nie musisz ich brać do serca swego. Zobacz jak wygląda nauka, zrozum ją, podziękuj, przemień to co przynosi życie- w radość. Przemień ból w śmiech, w siłę i moc. Niech Twoja świadomość boskości nie odejdzie już nigdy. Z Boga siła jest i pokój, nie wojna. I jeśli dostaniesz coś co wojną jest, w pokój to zmień, ból w radość, niech Twoje odczuwanie wewnętrznej potęgi nie zatrzymuje w sobie nic co jest zatrzymaniem światła.
Uwierz piękna, duchowa Istoto, że Bóg nie dla smutku Cię przysłał, lecz, że on z zapomnienia jest Twego/ smutek/, kim jesteś w swej istocie i zrób wszystko, umiłowane dziecko Boga, aby to co uwiera, przeszkadza, zakłóca, zmieniło się w cudowność płynięcia w jego ramionach.
Nie skupiaj się nigdy na tym co ci przynosi życie, ludzie. Weź to i zrób z tego najpiękniejszy prezent dla Boga, zrób paczuszkę miłości. Rozwiązuj ją zawsze kiedy spotkasz na swej drodze człowieka drugiego. Paczka ta jest niezmierzonej pojemności i cokolwiek w nią wejdzie zmienia się w miłowanie. Obdarowywuj każdego z ludzi, w radości dziel się z nim swoim skarbem. Niech radość wasza będzie obopólna.
To jest życie prawdziwe dawanie całej swej radości istnienia i miłości innym.

Przekaz
Obdarowywuj wszystkim co masz, nie zatrzymuj się na innych i ich brakach, nie zatrzymuj na ich ograniczeniach, zobacz ich jak najwspanialsze istoty, poczuj całym sercem ich wyjątkowość,oni oddadzą to samo. Niech Twoja radość stanie się Tobą, a Ty nią.
Kiedy jest trudno- śpiewaj, kiedy przychodzi smutek  podejdź do lustra i rozciągnij swe usta. Pomyśl, to ode mnie zależy, w którą stronę wyginają swój łuk. 
Podnieś je do góry. Staraj się wychodzić do ludzi, uśmiechać na ulicy, w urzędach, pracy, sklepie, wszędzie. Zobacz jaką radość daje uśmiech drugiego człowieka.
To nic, że nie wszyscy odpowiedzą, większość to uczyni. Otwórz swe pudełeczko i wysyp na innych swe skarby.

Najtrudniej często jest często w domu, bo tu dostajemy najtrudniejsze nauki, lecz nigdy nie bądźmy tymi, którzy chcą zmieniać innych, nie pouczajmy. Dajmy każdemu przestrzeń do bycia sobą.
Uwierzmy w swoją wewnętrzną potęgę jak pisał N. Mandela.
Każdy z nas indywidualnie niech odszuka ją w sobie i poszerza swe światło, potęguje miłość. Innym zostawmy czas na zmiany. Nie wytykajmy im ich niezrozumienia. Wzrastajmy sami i kochajmy innych takimi jacy są. Wiem, jak trudno jest to zrobić, ale to nasze życie, to wzrastanie w potęgę i moc. Kiedy sami odnajdziemy w sobie potęgę miłości, jaką jesteśmy, wówczas inaczej patrzymy na bliźnich.
Tylko tak możemy przyczynić się do zmiany świata, wzrastając sami. Zmuszanie innych to przemoc, choćby było to w najlepszej intencji, dla ich dobra. Zobaczy jak to działa w filmie Niebiańska Przepowiednia. Można tam zobaczyć czym jest zabór energii, czy narzucanie swojej.
Najwyższą formą miłości jest umiłowanie drugiego człowieka takim jaki jest, bez zastanawiania się jakie ma wady, jakie zrozumienie, zawód, wygląd. Kiedy jesteśmy w miłości, w umiłowaniu, chcemy obdarowywać.
To ideał do którego powinniśmy dążyć, w każdym widzieć Jezusa, czy będzie to ciekawska sąsiadka, pijany człowiek leżący na trawniku, bawiące się dziecko, zbyt wymagająca matka, surowy ojciec itd. Zobaczmy w nich Jezusa, obdarujmy ich swoją miłością.

To niezwykłe uczucie, kiedy odnajdujemy w sobie taki stan umiłowania przepełniający serce.

Przychodzą różne lekcje, lecz jeśli każdy z nas będzie przyjmował je, a jednocześnie nie będzie ich oddawał, lecz wzrastał w potędze swej miłości, wówczas świat zmieni swe oblicze i przestaną być potrzebne i lekcje i nauczyciele.

Są dusze w różnym wieku, niektóre muszą doświadczyć więcej lekcji, inne mniej, lecz cokolwiek przychodzi, oddawajmy miłość. Nawet jeśli w danym momencie jest trudno, nie zrażajmy się, że nie potrafiliśmy zapanować nad emocjami. Podziękujmy sobie za to, że jesteśmy cudowni i wyjątkowi i obiecajmy na drugi raz być bardziej uważni.
Kiedy nie pozostawimy w sobie oceny, nie będzie rosła negatywna energia. Kiedy wybaczymy drugiemu i sobie, na tę chwilę oczyści się nasze pole, a następnym razem będzie już inaczej, bardziej mądrze i ze zrozumieniem. Jeśli za drugim razem będzie tak samo nie zaprzestawajmy, próbujmy do skutku.
Nie zostawajmy w tyle i niemocy. Weźmy słowa N. Mandeli za swoją mądrość i wzrastajmy.
Kiedy dzieje się jak pisze N. Mandela , że jesteśmy skurczeni, aby inni mogli czuć się lepiej, nie przerabia lekcji nikt, ani my ani oni,to zatrzymanie, a my mamy zdążać wprost do światła i miłości.

źródło: http://www.epokaserca.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s