Prawo przyciągania i uczucia


zdjęcie ze strony http://demotywatory.pl/

…świadomość chwili
Istota przeżywająca nawet bardzo króciutką chwilę w pełnej świadomości, odczuwa fizycznie zmianę rozszerzenia swej świadomości i przemieszczenia się świadomie w nieświadomy dotychczas wymiar swej egzystencji. Niektórzy nazywają ten stan sercem, otwartą czakrą serca, lub centrum siebie lub centrum Wszystkiego Co Jest.
Stan ten jest uczuciem i współodczuwaniem bez pośrednictwa narządów zmysłowych, bez interpretacji oraz bez identyfikacji. Stan głębi istnienia, piękna, miłości, uznania, szacunku, prawdy…
Większość ludzi zamyka się przed tym stanem bojąc się własnych uczuć. Mówią: jak mogę być Źródłem, gdy odczuwam lęk, cierpienie itp.? Jak odnaleźć i odczuć granicę i różnicę pomiędzy prawdziwym uczuciem a uczuciem, które nie wypływa z mego wnętrza, lecz przepełnione jest strachem? Jak odróżnić, co naprawdę czuję a co odczuwam poprzez emocjonalne połączenie z daną sytuacją?
Istoty żyjące na Ziemi ( zresztą w innych przestrzeniach także) zawierają pełną paletę zapisanych kodów energetycznych. Na Ziemi odbieramy je za pomocą odczuwania; każdy na swój sposób w zależności od indywidualnych a zarazem świadomych i dostępnych warstw naszego istnienia, lecz czym jest uczucie?
Czy uczucie jest czymś stałym?
Czy człowiek nadaje swoim uczuciom różną siłę drgań częstotliwości, mocy oraz przestrzeni zwanej czasem?
Czy uczucia kierują człowiekiem?
Czy człowiek uczuciami?
Czy uczucie jest faktem, czy jedynie przestrzenią, której człowiek pozwolił zaistnieć?
Czy człowiek jest uczuciem?
Czy uczucie jest człowiekiem na daną chwilę?
Zauważając różnicę pomiędzy: odczuwam lub jestem tym co odczuwam wchodzimy w przestrzeń wolnej woli. Do nas należy wybór czy jestem tym uczuciem, czy odczuwam bez identyfikacji z danym uczuciem.

***

Ćwiczenie

Tęsknota

– pomyśl o kimś lub o czymś co wywołuje w tobie uczucie tęsknoty
– wsłuchaj się w twoje ciało. Ono zawsze reaguje na twoje uczucia. Co się pojawia? Jak reaguje twoja skóra, twoje serce? Czy odczuwasz zdenerwowanie, zagubienie, niedosyt?
– oddychaj świadomie i odczuwaj reakcję, pozwól sobie na odczuwanie siebie i tego co dzieje się z twoim ciałem, gdy jesteś tym uczuciem. Bądź obserwatorem samego siebie. Co się dzieje z tobą?
– a teraz przenieś swą świadomość w twoje ciało fizyczne i przeżyj uczucie tęsknoty całym sobą. Zauważ co się dzieje teraz. Odczuwasz ciepło, lub zimno? Dreszcze? Lęk? Łzy? Pojawiają się dalsze uczucia powiązane z uczuciem tęsknoty? Zaczyna się karuzela myśli i uczuć? Wyłaniają się obrazy i sytuacje, które są tobie dobrze znane?  Powtórka z historii?
Odczuj. Pozwól sobie na to.
– jeśli jesteś uważny zauważysz różnicę w odczuwaniu uczucia i bycie uczuciem.
Jak pisałam wcześniej zawieramy w sobie paletę kodów energetycznych, które przejawiają siebie w odczuwaniu.
Więc za każdym negatywnych uczuciem jak na przykładzie tęsknoty jest także uczucie pozytywne, czyli dopełnienie.
Za smutkiem jest radość. Za złością jest spokój.
W kontynuacji tego ćwiczenia zwróć swoją świadomość na to
– za czym naprawdę tęskni tęsknota? Za człowiekiem? Za pożądaną rzeczą? Czy jednak za uczuciem, które ta osoba, lub ta rzecz reprezentuje?
– co za uczucie ukrywa się za uczuciem tęsknoty?
– bycie kochanym?
– uznanie?
– akceptacja?
– pozwolenie sobie na coś?
Pojawiające się uczucia powodują, że wchodzisz w wyższe wibracje twego istnienia, gdyż zauważasz to, czego w twoim mniemaniu brakuje tobie. Odkrywasz odczucie nieobecności pożądanego uczucia.
I tu następuje rozpoznanie.
Sam sobie odpowiadasz na tęsknotę. Odkrywasz w sobie te uczucie, które daje ukojenie i to w tym momencie twoje centrum, źródło daje tobie natychmiast odpowiedź.
– gdy rozpoznasz uczucie za którym tęsknisz, pozostając świadomie w tym nowym rozpoznaniu pojawi się właśnie to uczucie za którym tęsknisz. Pojawi się miłość, dopełnienie, radość, spokój; cokolwiek tobie brakowało, uczucie to pojawi się i wypełni oraz przepełni twoją istotę.
– i nastanie spokój.
Powiesz: No dobrze. Super. A co mi po tym, że odczuwam spokój w stanie świadomym, lecz gdy powrócę do mojej codzienności to i tak odczuję brak osoby, lub rzeczy. Więc sam siebie okłamuję imaginując.
Wolnością jest to, że nie jesteś ofiarą swoich uczuć, tylko w paru minutach jesteś w stanie rozpoznania swej dysharmonii i wypełnienia jej pojawiającym się uczuciem.
Takie rozpoznanie zmienia twoje wibracje i twoja Ziemska egzystencja wysyła nowe kody energetyczne w Wszechświat, co powoduje, że przyciągasz to, co odczuwasz.
Odczuwasz lęk, niedosyt, smutek – otrzymujesz lęk, niedosyt, smutek.
Odczuwasz radość, dostatek, spokój – otrzymujesz radość, dostatek, spokój.
Świadome rozpoznanie jest przebudzeniem i wyjściem z piekła emocji.
Przebudzenie z identyfikacji pozwala na niedopuszczenie pomyłki pomiędzy uczuciem, myślą a faktami.
Kim jesteś człowieku? Tak naprawdę… kim jesteś???

…w miłości Sagana
….w zatoce serca mego, głęboko tam gdzie nie dosięgasz
jestem wolna jak wiatr
bez połamanych skrzydeł szybuję
ponad Ziemię i Słońce.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s