Wiadomości od Mateusza – 11 kwietnia 2013

Z miłosnymi pozdrowieniami od wszystkich dusz na tej stacji, to jest Matthew. Najpierw chcemy stłumić wszelkie wasze niepokoje o aktywności rakietowej Korei Północnej. Hodowane licząc na te same pochlebstwa i uległości, jakie Północni Koreańczycy dali jego ojcu, Kim Dzong Un jest pozbawiony rozsądku i bardziej, poczucia bezpieczeństwa w jego pozycji lidera. To nie jest to, że jego retoryka jest blefem, ale on nie wie, jak rządzić jego krajem, on pokazuje jego obywatelom i światu potęgę militarną w jego dyspozycji.

Zależnie od reakcji pozostałych liderów krajów na jego wątpliwe motywy w pozycjonowaniu rakiet jakie zrobił, może on zdecydować się na uruchomienie jednej lub więcej z nich. Jeśli tak zrobi, będzie zażenowany z powodu braku ich funkcjonowania, dzięki interwencji technologii waszej rodziny kosmicznej. Jeżeli będzie taki wynik, to nie wiadomo, jak mógłby zachować twarz, więc powiemy, że byłoby to w najlepszym interesie każdego, aby zastąpić sankcje rozmowami.

Wielu pytało nas, aby odpowiadać o papieżu Franciszku, który jest w myślach milionów na całym świecie, i jesteśmy szczęśliwi, żeby to zrobić. Nie, jego pokora nie jest „aktem” i on nie może być „zbawieniem Kościoła katolickiego.” On nie został sklonowany, i on już nie będzie (sklonowany)– Illuminati centra klonowania zostały zamknięte przez wolontariuszy z innych cywilizacji, którzy żyją wśród was.

Podobnie jak jego koledzy w Watykanie i kilka osób poza nim papież Franciszek wie o sytuacjach ukrytych przed widokiem publicznym, i on ma wrodzoną dobroć, aby czuć się zmuszony zakończyć najbardziej bezbożne międzynarodowe centrum satanizmu w trzewiach Watykanu. Gdy światło staje się coraz silniejsze, to koniec rzeczywiście nadejdzie, ale to okaże się, czy papież ma zdolność do przeciwstawienia się tym, którzy są przeciwni ujawnieniu dla świata, że ta diabelska sytuacja kiedykolwiek istniała w murach Watykanu.

Pozostałe informacje, oni nie chcą, aby się okazało, że oni trzymają w ukryciu starożytne zapisy, które pokazują, że ukrzyżowanie i zmartwychwstanie i inne części Biblii są sfabrykowane, a inne sekcje dokumentacji zostały strategicznie pominięte. Nie chcą, aby świat wiedział, że „Boże zasady” zostały opracowane przez pierwszych przywódców Kościoła dla kontroli mas i zdobycia osobistego majątku, a później inne dogmaty dodano, aby służyły bogatemu stylowi, w którym mieszkańcy Watykanu mieszkali. Oni również chcą ukryć swoją ogromną fortunę w skarbach sztuki skradzionych podczas II wojny światowej.
Papież Franciszek ma moralną odwagę, aby spróbować ujawnić te informacje, ale ponownie, ze względu na silny sprzeciw, to okaże się, czy może udać się mu to zrobić. Kiedy te prawdy się pojawią, mamy gorącą nadzieję, że religijnie pobożni będą mogli wchłonąć wystarczająco dużo światła, aby uświadomić sobie, że mnogość dobrych uczynków Kościołów jest oparta na duchowości, nie dogmatach religijnych.

Czytelniczka napisała ostatnio do mojej matki o czymś o naszej ostatniej wiadomości, a jej komentarz w podsumowaniu jest: Powiedział pan, że negatywne myśli i uczucia wobec odrażającej sytuacji się utrzymują. Jak to jest w ogóle możliwe, aby mieć jakiekolwiek pozytywne myśli na ten temat? Pisała tu o handlu ludźmi, ale nasza odpowiedź odnosi się do wszystkich odrażających sytuacji w waszym świecie.

Kilka problemów, o których rozmawialiśmy w naszej ostatniej wiadomości są kontrowersyjnego charakteru, nie ma żadnej kontrowersji w sytuacjach, takich jak handel ludźmi, czy niewolnictwo seksualne! Chociaż umowy dusz i karma są zaangażowane, chcemy zająć stanowisko wobec pytania czytelniczki.

Wstępne wiadomości obejmowały naszą rekomendację wizualizacji Ziemi w złotym, białym świetle, bo ono dosłownie „ujawnia” strasznie niepokojące warunki, które wcześniej były ukryte przed publiczną wiadomością. Tylko wtedy, gdy są one widoczne mogą być podjęte działania, aby je zakończyć i uruchomić uzdrawianie traum, które spowodowały.

Nie możecie „nie znać” swojej wiedzy o podłych warunkach i nigdy nie zalecamy, abyście próbowali pogrzebać to – ostatecznie, bo zaszkodziłoby to ciału, umysłowi i duchowi. Raczej, zachęcamy do wizualizacji Ziemi zanurzonej w złotym, białym świetle, a potem, że zaczyna powoli obracać się ze szczęśliwymi twarzami pojawiającymi się i wysyłać uczucia miłości. Energia waszego obrazu, kochające odczucia i intencje wyjdą w świat.

System Bożej dystrybucji energii, jak możecie to nazwać, zapewnia, że energia światła miłości ze wszystkich źródeł z poza i z planety osiągnie dusze, które najbardziej tego potrzebują, tych, którzy są prześladowani i ich prześladowców. Wasza energia wraz ze światłem z niezliczonych innych źródeł jest tym, co zakończy wszystkie rodzaje przemocy w Waszym społeczeństwie.
A teraz chcemy podać oświadczenie z tej ostatniej wiadomości: W końcu każdy będzie wiedział, że homoseksualizm jest zaawansowanym etapem rozwoju duchowego, w którym żeńskie i męskie energie są bardziej zrównoważone niż w osobach heteroseksualnych.

Złożona sytuacja jaką stwierdzono w takiej zwięzłości błaga o wyjaśnienie, zwłaszcza, że homoseksualizm jest jedną z kwestii podziałów nękających wasz świat i poprosiłem mamę aby skopiować część z książki, która jest istotna. Mimo, że zawiera również informacje, które odnoszą się do mieszkańców Nirwany, świata ziemskich duchów, myślimy, że znajdziecie wszystko to jako wyjaśniające.

[Poniższy fragment z rozdziału „Relacje” w „Mateuszu, Opowiedz mi o Niebie” został przekazany na początku 1994 roku.]

Matthew, czy homoseksualni partnerzy tutaj kontynuują swoje związki w nirwanie, czy chcą?

Tak. Matko, homoseksualizm nie jest zrozumiany na Ziemi, i to jest dobry kontekst, w którym można to wyjaśnić. Homoseksualizm jest ewolucyjnym etapem ducha, nawet bardziej niż aspekt fizycznego bytu, i to nie jest dla potępienia lub uhonorowania bardziej niż jakakolwiek inna faza rozwoju fizycznego czy duchowego.
Pamiętaj, że mamy do czynienia ze skumulowanymi duszami tutaj, a nie pojedynczymi osobowościami. W ramach każdej zbiorczej duszy jest być może aż tysiące żywotów doświadczanych jako mężczyzna, kobieta i androgyniczne (bezpłciowe) istoty zarówno wcielone i bezcielesne. Jednakże, to, ostanie przeszłe życie najdobitniej wpływa na stan początkowego wzrostu tutaj.

Jeśli to życie ziemskie było homoseksualne w orientacji, to wejdzie tutaj tak samo. Ponieważ nasze organizmy nie są przeznaczone do aktywności seksualnej, tylko mentalny aspekt orientacji towarzyszy przybywającej duszy.

Bezpośredni przeszły żywot ziemski ma inny wpływ na tę kwestię. Ludzie, którzy tam najbardziej stanowczo ogłaszają homoseksualizm, są tymi, których dusze doświadczyły ostatniego życia jako osobowość z tą orientacją.

Mateusz, to nie ma dla mnie sensu. Myślałam, że zrozumienie i akceptacja byłaby dużo bardziej prawdopodobna.

To skomplikowana i kłopotliwe sytuacja psychiczna, matko. Energia osobowa jest wciąż popękana od ich bezpośrednich doświadczeń z ostatniego życia. W skrajności, homoseksualiści byli fizycznie torturowani a nawet zabijani, a przynajmniej ich oczerniano, często nawet przez swoje rodziny, do tego stopnia, że ich Psyche zostało poważnie uszkodzone. Może żyją z bólem zaprzeczenia czy wstydu lub winą oszustwa.

Bez względu na ich doświadczenie, ich energia nie została uzdrowiona wystarczająco, aby zobaczyli te same rodzaje traumatycznych sytuacji, jakich sami doświadczyli, a zatem czuli empatię. Raczej widzą możliwości zemsty.

Cykl doświadczania dzieje się tak szybko, że ból wspomnień ostatnio znanych, ale ukrytych przed świadomością, jest z nimi zbyt blisko dla uzdrawiania, które przyjdzie w kolejnych wcieleniach.

Przewlekły ból w stłumionych wspomnień tych dusz, które w tym życiu wybrały heteroseksualny charakter powoduje ich bardzo antagonistyczne postawy wobec homoseksualistów. Te bolesne uczucia nie wyjdą na powierzchnię w formie wspomnień ich homoseksualnych doświadczeń życiowych, ale w postawie tłumienia tych wspomnień.

To jest uniwersalna zasada przyciągania podobnego. Kiedy uczucia wynikające z trudności lub niesprawiedliwe traktowanie w każdej sytuacji, są świeże i intensywne, podobne uczucia są przyciągane do tej duszy. Wspomnienia tłumione podświadomie znają źródło i przywołują je, przyciągając w ten sposób „podobne”. Jednak psyche obecnego życia nie może świadomie wiedzieć, że przyciągane są dzielone uczucia i bolesne odczucia tłumionych wspomnień przeważają.

Idąc dalej z tego punktu w labiryncie psychiki przychodzi proces przeglądu życia, identyfikacja karmicznych lekcji, wciąż będących do nauczenia, wybór następnego żywota, i postęp w świadomości duchowej.

Czy ludzie, którzy byli w ich bezpośrednim homoseksualnym przeszłym życiu zawsze przechodzą przez to, co opisałeś, co wydaje się tylko utrwaleniem rzeczy, czy jest tam jakiś punkt wyrównania, w którym każdy z nas będzie akceptować siebie nawzajem takimi, jacy jesteśmy?

„Wyrównanie” z całą pewnością jest częścią boskiego planu, ponieważ uczucia uprzedzeń i nienawiści i zadawania okrucieństwa emocjonalnego i fizycznego, stanowią przeszkodę w rozwoju duchowym. Jednak nawet z przyspieszeniem promieniowania światła na waszą planetę, aby rozwiać negatywność obfitującą w ludzkości, nie należy spodziewać się, że te zmiany mogą być dokonane w następnym pokoleniu.

Czy homoseksualizm jest bardziej powszechny niż kiedykolwiek przedtem w historii Ziemi?

Nie, ale jest więcej osób niż kiedykolwiek przedtem w spisanej historii, więc ten sam odsetek tworzy większe liczby. W całej zapisanej historii znani i cenieni mistrzowie w jednej dziedzinie lub innej byli homoseksualistami, wielu produkowało swoje błyskotliwe i inspirujące kreacje z powodu ich udręczonych umysłów wobec tego aspektu ich charakteru.
Można powiedzieć, że bez tego elementu ich osobistości, nie mogłyby być napędzane, aby stworzyć wielkość i splendor, jaki zrobili.

Dlaczego homoseksualizm jest niezbędnym doświadczeniem?

Jak lepiej nauczyć się równowagi w dwóch skrajnych ekstremach męskiej i żeńskiej energii seksualnej niż na zintegrowanej podstawie? Ideałem jest bezpłciowość, która ma nic wspólnego z ludzkim charakterem seksualnym, ale raczej z tymi dwoma przeciwieństwami ludzkich seksualnych atrybutów energii. Bezpłciowe dusze są daleko bardziej zaawansowana duchowo z powodu równowagi męskiej i żeńskiej energii seksualnej, jaki osiągnęły.

Podobnie jak męska energia nie jest domeną tylko samców ludzkich, żeńska energia nie jest ograniczona do kobiet. Męska energia jest trudna, szorstka, często produktywna przez bezwzględne środki, zawsze potrzebuje udowodnić swój punkt lub osiągnąć sukces w przedsięwzięciu. Kobieca energia jest łagodna, ale z większą, cichą siłą, jako jej podstawa. Wzajemne powiązania, które są ostateczne w świadomym rozumieniu, są żeńską energią.

W związkach, w których jeden z partnerów ma tylko męskie cechy energii, a drugi ma tylko żeńskie cechy energii, partnerka, żeńska energia nie może wytrzymać nierównowagi przez całe życie lub życie nie będzie zbyt długie. W mojej świadomości takich relacji ci, którzy pozostawali w takiej nierównowadze kończyli wczesnym przejściem (na drugą stronę) duszy kobiecej energii. Ten, który przeżył często nie ma ram odniesienia jego lub jej udziału w śmierci partnera.

Mówicie: „Ta osoba” lub „ty” – będziesz moją śmiercią”. Podobnie jak wiele innych znanych określeń, jakich używacie, to może być trafne stwierdzenie, ale niewielu rozumie prawdę ich słów. Żadnej winy nie przypisuje się tutaj do partnera w takim związku, gdyż w wielu przypadkach jest to tylko karma wypełniana zgodnie z wcześniejszymi umowami przedurodzeniowymi. Rozwiązanie takich partnerstw przez rozwód może być także zgodne z wybranymi lekcjami ich umów.

Balans, zrównoważenie w ciągu życia jest pożądane. Jednakże, ponieważ energia seksualna jest jednym z najważniejszych aspektów ludzkiej psychiki zrównoważenie energii płci jest prawdopodobnie najbardziej pożądane. W tej rzeczywistości (nirwanie) jest to mieszanie się energii męskiej i żeńskiej, jako tendencji, wrażliwości i uczuciowości. Taki idealny stan zrównoważonej rzeczywistości raz istniał na Ziemi, ale został uszkodzony.

Zachowania wynikające z perwersji strumienia energii seksualnej rozmnożyły negatywność na Ziemi, w takich proporcjach, że jest to niemal niewyobrażalne. Niewątpliwie energia seksualna ogranicza się do tego, co powszechnie nazywamy „chcę seksu” lub „mam seks”.

Jednakże, wykraczając poza oryginalną intencję popędu seksualnego, którą była prokreacja, satysfakcjonujące stosunki seksualne przynoszą harmonię w życiu kochających się partnerów, a ja na pewno nie mówię przeciw wzajemnie przyjemnym, korzystnym zjednoczeniom seksualnym.

Ponadto, możliwe jest, aby przeobrazić energie seksualną w inne produktywne aleje, i wielu, którzy stracili lub nigdy nie mieli kochających kolegów, robią to. Ale ja nie zwracam uwagi na pozytywne wykorzystanie tej energii, tylko na szaloną negatywność stworzoną przez wypaczenie całego strumienia energii seksualnej.

To było zasadniczą przyczyną wszystkich tych, które uważacie za złe atrybutów w ludzkiej naturze. Nie ma przestępstwa w waszych cywilnych, religijnych lub filozoficznych standardach, które nie zostało popełnione z przyczyn perwersji seksualnej energii.

Jako przykład, satanistyczny kult obejmujący tortury i poświęcenie życia ludzi i zwierząt i brutalnych działań seksualnych panuje na skalę, która mogłaby błagać o niedowierzanie, ale jest prawdziwa. To jest zamaskowane pod płaszczykiem „religii”, i wasz rząd oficjalnie uznaje to jako takie! Nie łączycie zarówno tych bezbożnych praktyk lub ich religijnego statusu z wypaczonym wykorzystaniem energii seksualnej, którym jest w rzeczywistości.
To nie powinno dziwić, że często morderstwo jest energią seksualną skierowaną do rażącej dewiacji, lub, że gwałt i kazirodztwo to są inne przykłady. Nie wykazywanie różnic seksualnych lub obsesja albo mieć seks lub sztywne powstrzymanie się od naturalnych potrzeb są łagodniejsze, ale nadal niszczą psychikę.

Ciemne siły stoją za wszystkimi tymi zachowaniami wynikającymi z perwersji energii seksualnej. Nie jest to niczym niezwykłym dla najbardziej skorumpowanych działań, aby doprowadzić do bazy gęstej energii, i żaden inny aspekt ludzkiej natury nie był tak kluczowy w alienacji człowieka od Boga.

Na poziomie duszy jest nierozdzielność, ale w życiu fizycznym, czym bardziej skorumpowana i dewiacyjna energia seksualna, tym bardziej ludzie biorący udział w tych działaniach dystansują się od Boga.Niestety dla Was i Ziemi, te wolne wybory będą szalały w waszej cywilizacji daleko od wybranych misji w większości przedurodzinowych umów.

Matko, jednak widziane przez wielu na Ziemi, kochające homoseksualne partnerstwo nie jest perwersją energii seksualnej, i to prowadzi nas z powrotem do pytania o homoseksualne związki w tej rzeczywistości (nirwanie).
Ponieważ nie ma tu potępienia ludzi wobec byłej orientacji seksualnej, wyraźnie nie ma osądu w zakresie które dusze przyciągają się do siebie jako partnerzy. Doświadczenie tutaj na każdym poziomie jest zaprojektowane dla duchowej ewolucji dusz , i to obejmuje wszystkie związki. Czy heteroseksualne lub homoseksualne z natury, energia na poziomie duszy i zaangażowanie łączące wszystkie pary jest całkowicie respektowane.

Dziękuję, mamo. Gdy będziecie kontynuować waszą podróż w kierunku zwiększenia duchowej świadomości, wiedzcie że jesteście w asyście najwyższych wibracji planety od wielu tysiącleci. I macie bezwarunkowa miłość, szacunek i podziw wszystkich świetlnych istot w tym wszechświecie.

___________________________

Miłości i pokoju
12 kwietnia 2013
Channeler: Suzanne Ward
www.matthewbooks.com

źródło: http://2012allabout.blogspot.com/

Reklamy

66 comments on “Wiadomości od Mateusza – 11 kwietnia 2013

 1. do ann :
  wiesz mam takie nowe ćwiczenie polecam:
  wpychasz kij w mrowisko i wtedy mrówki wojownicy obłażą cie i kąsają , początkowo ich kąsanie sprawia ci ból ale z czasem przestaje to robić na tobie wrażenie a jeszcze później zaczynasz odczuwać przyjemne łaskotanie. moja zabawa z mrówkami trwa dopiero niecałe trzy tygodnie a już powoli zaczynam łapać o co chodzi więc nie trzeba na to zbyt dużo czasu. Jak poćwiczysz to zflaczały banan irka nie będzie również robił na tobie wrażenia, po prostu sięgniesz po inny owoc.
  dzisiaj znowu dałem się pokąsać i znowu łaskotanie zmieniło się w ból, trochę za twoja sprawą ale nie martwi mnie to wcale bo mam tego świadomość i to jest najważniejsze, myślę ze jeszcze parę kijów i jad stanie się znowu przyjemnością.
  nie rezygnuj z tej strony tak jak i ja nie zrezygnuję , ćwicz . to także twoja rzecz jak to wszystko wygląda.

  • @notoniewiemcojuz nie wiem czy czytałeś moje komentarze z początku tego roku gdyż wtedy tu na tym blogu zostałam potraktowana okropnie mimo iż na to nie zasłużyłam i nie pisałam niczego złego, przeciwnie. Na dodatek inni twierdzili że nie mają sobie nic do zarzucenia względem tego, pisali bzdury, żarciki i jeszcze zamiast mnie choć trochę zrozumieć bronili siebie nawzajem (bo cóż niby innego mieliby wtedy robić). Po prostu mój i ich poziom to zupełnie co innego. Lepiej tylko czytać przesłania i nie tracić czasu na naukę rozwoju kogoś kto sam nie chce się uczyć ani wyciągać żadnych wniosków.

  • @notoniewiemcojuz nikt z nich w ogóle nie powiedział niczego dobrego ani pozytywnego na mój temat ani na temat tego co pisałam, nie zrozumiano niczego z ważnych rzeczy które pisałam, zamiast tego były jakieś głupie ironie i wyśmiewania. Kiedyś mogą mieć już mało czasu na to aby zrozumieć swoje błędy lub nie mieć go wcale. I nawet to ostatnie zdanie też wyśmiano. Ten się śmieje kto się śmieje…ostatni

   • słuchaj nic na siłę, czytanie postów i komentarzy rozwija ciebie i twoj punkt widzenia, w ogole obserwowanie swiata ludzi rozwija, ja miałbym do ciebie taką osobistą prosbę, odpisz kiedys coś miłego na atak na siebie, zobaczysz jak ta zadziała na tego kogoś i na Ciebie przedewszystkim, ja zrozumiałem ze wojując tylko chodzę podkurzony i nikt z „nich” tak naprawde nie czuje się zle, natomiast ja tak, trudno się pogodzić z tym co inni myslą i gryzie to ciebie nie ich. a przeciez to twoj dzien, twoje zycie, powinnas czynic tak by Tobie było łatwiej , byś ty czuła się dobrze ze sobą a póżniej z innymi. Spróbuj chociaż raz poczuć satysfakcję własnie z nadstawienia drugiego policzka, z obdarowaniem łaską, przebaczeniem „wroga”
    proszę cię sprubuj zrobic to dla mnie i dla siebie, może wtedy będzie ci lzej czytac to wszystko.
    i nikt nie mówi że mamy tu wyrocznię , ja wciąż wiem że nic nie wiem i właśnie to jest fascynujące. nie posiadanie kolekcji jest frajdą lecz jej zbieranie, nie wiodok domku z kart bawi a jego budowa, to co skonczone jest skonczone to trwanie jest frajdą

  • @Anonim nie chodziło przede wszystkim o to aby mnie słuchali jak wyroczni tylko o to aby przynajmniej okazać nieco szacunku słowom i autorowi tych słów a nie okazano nic, w zamian same bzdury i kpiny. Ja w przeciwieństwie do nich pisałam mądre(ten wyraz nawet był ciągle wyśmiewany) rzeczy nie jak inni o pierdółkach i dziecinnych igraszkach, no na litość boską nie dość że nie okazali za grosz szacunku to jeszcze naprawdę naprawdę pomylili strony. Trudno, ale cóż, ja nie muszę tego czytać ani więcej pisać.

   • to ja szymon , cos sobie niechcacy zablokowałem i z tad ten anonim był. myslę ze to słowo mądry własnie drazni najbardziej bo jest oceną, oceną samej siebie, postawienie się wyzej, wystrzegaj się tego słowa to unkiniesz takich sytuacji. ja nie wiem czy jestem madry czy głupi – jest mi wszystko jedno, są madrzejsi i sa głupsi ale kto po kim nie istotne. czytac – czytaj , filtruj pisac tez jak najbardziej możesz ale wystrzegaj się sądów a i ciebie nie bedą sądzić. nie odwracaj się od tego bloga tylko dlatego ze masz inne zdanie na pewne tematy.

   • Ja też mam inne zdanie na wiele spraw, ale innych przyjmuje, akceptuje, jako część bycia tu, niczemu się nie dziwie i nie widzę różnicy miedzy nami, a te przepychanki słowne, to tylko ego się uzewnętrznia 🙂
    Ściskam Was wszystkich 🙂

  • @notoniewiemcojuz nie twierdziłam że to ja jestem mądra tylko że mądre są słowa i zdania jakie przesyłałam i nie mogłam ich inaczej niż mądre określić gdyż było to nic innego jak słowa i przesłania które pochodzą od Boga, zawarte w przekazach, ważne wnioski do których można dojść uważnie je czytając, każdy świadomy człowiek mógłby je dostrzec więc nie można ich nie uznać za mądre no ale skoro nawet to do nich nie trafiało ani nie poruszało no to co oni tutaj w ogóle robią, to jest obraza, w takiej sytuacji nie mam tutaj z nimi w ogóle o czym rozmawiać i to właśnie dlatego nie będę pisać, to przecież oczywiste że dlatego a nie dlatego iż jak mówisz „mam inne zdanie na pewne tematy”. Można mieć inne zdanie na pewne tematy ale w tym już dawno miarka się przebrała i to wszystko tutaj co robili jest haniebne.

 2. @notoniewiemcojuz
  „zflaczały banan irka” –ehaha! ….ann, zrób coś z tym -pomóż człowiekowi 😛 😀

  „dzisiaj znowu dałem się pokąsać” –jest masochistą?

  • @Irko,

   @Dorota,
   “nawet tej dziewczynie nie pozwoli tym bananem się pobawić …”
   –budzisz demony ;P

   No, …. i……. obudziłam 😦 😦 😦 …. 😛
   aaaa……. MIODZIEM to !!!!! 😀

 3. Irko, kochanie, prosze, nie dolewaj oliwy do ognia 😉 My wiemy, ze Ty tak lubisz zartowac, prowokowac pol zartem pol serio i ze lubisz tez powymahiwac od czasu do czasu komus przed nosem swa szabelka 😛 Ale, jak ktos Cie nie zna i jest wrazliwy (czytaj: nadwrazliwy), to moze nie odczytac Twoich intencji. Moze poczuc sie dotkniety… A pozniej robi sie tu taki emocjonalno-energetyczny tumult. Jako osoba jasnoczujaca, dzis czuje tu naprawde niezly zamet energetyczny, ktory walnal mnie nawet przez ekranlaptopa. Pamietajmy, podobne przyciaga podobne. Takie emocje to pozywka i wabik dla roznych energii, ktore sie tym zywia. I..szybko sie tu pojawily 😦
  Dlatego, Irus, prosze Cie, wyciagaj swa szpadelke tylko wtedy, kiedy czujesz, ze nie dotkniesz tej osoby. Miej na wzgledzie swego „mlodszego” braciszka, ktory przyszedl tu w poszukiwaniu swiatelka. Schowaj szabelke, grzecznie wyciagnij lapke na zgode 😉 i niech zapanuje tu spokoj 🙂 Co Ty na to, Ireczku? 😀
  Badz taki mily dla wszystkich jak dla mnie jestes 🙂 Nawt hydraulika mi znalazles 🙂 I to jeszcze ma wybor miedzy hydraulikiem z Paryza a hydraulikiem z Rosji 😉 Wybieram tego z Paryza!

  • @Kwiatowa Kobietko 🙂

   „Irko, kochanie, prosze, nie dolewaj oliwy do ognia” – ale, Szymon ‚ładnie poprosił 😉
   a przecież wiesz, że
   „nie mam serca”
   żeby odmówić 😉 🙂

   „Miej na wzgledzie swego “mlodszego” braciszka” –Braciszek daje sobie radę 🙂

   Szymon, witaj w Kubie! 🙂 🙂

   • Braciszkowie się dogadali?…o cudzie boski bez skrzypiec! 😛 tak sobie pomyślałam, że jak wy się dogadacie, to reszta planety też ma od razu większą na to szansę…wielkie dzięki, kochani 😀 😀 :************************************************************************** (cytrusy dla chętnych;)

   • @Małgosia

    „…wielkie dzięki, kochani 😀 😀 :**********************(cytrusy dla chętnych;)”
    — jaki ‚cieki 😉
    a za cytrusy
    od ‚chętnego uśmiechy 🙂 🙂

   • „…wielkie dzięki, kochani 😀 😀 :**********************(cytrusy dla chętnych;)”

    — jaki ‚cienki 😉
    a za cytrusy
    od ‚chętnego uśmiechy 🙂 🙂

 4. ” Dlatego, Irus, prosze Cie, wyciagaj swa szpadelke tylko wtedy, kiedy czujesz, ze nie dotkniesz tej osoby. Miej na wzgledzie swego “mlodszego” braciszka, ktory przyszedl tu w poszukiwaniu swiatelka”
  jesli jestem młodszym braciszkiem a jest tak w istocie to czóję się zaszczycony z powodu wywołania „zametu energetycznego” 🙂 a jesli irek bedzie tak miły i zastosuje się do fiołkowej prosby odbiorę to nawet jako „zwycięstwo” – a trochę nie ma wyjscia bo inaczej się nie da po prostu. więc panie wyginam smiało ciało – da się? 🙂
  ale poważnie : nie dla mnie te zmiany z szabelką a dla TAKICH jak ja bo jak widac nie jestem odosobnionym przypadkiem a was nie stac na stratę nas , nie wolno wam.
  bo kongres lewicy bez palikota to klapa i europa plus bez sld to tez klapa.
  (i zeby nie bylo nie sympatyzuje z polityką wogóle to takie tylko porownanie)
  ps. a ze nikt sie nie czepił mojego byka”kijów” to az sie dziwię bo juz widziałem odpowiedzi ze to takie miasto 🙂

 5. Szymek, tu nie o zwyciestwo chodzi. W tej „walce”, ktora toczycie, juz na wstepie jestescie obaj przegrani. Pamietajcie, ze „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie” . Za kazdym razem kiedy walczysz, najwiecej cierpisz ty sam. Idem dla drugiej strony. Negatywne emocje ZAWSZE wracaja do swego nadawcy. To sie tyczy was obu. Wam sie wydaje, ze tylko tak sie szabelkujecie na slowa. A gdybyscie widzieli jaki tumult energetyczny za tym idzie! Wieszcie mi, wiem co mowie. Przy okazji, osoby postronne tez obrywaja tego energetycznego blotka.
  Ja sie przed chwila az musialam oczyscic z energii, ktore mnie dosiegly z tego blogu. Tak to dziala. Slowa, mysli, emocje niosa ze soba energie I jest to bardzo silna energia. W waszym interesie jest zrozumiec to jak naszybciej.
  I zobaczyc w sobie braci. Nawet nie wiecie ile macie ze soba wspolnego 🙂

  A moze pochodzicie z jednej duchowej rodziny? 🙂 Wcale by mnie to nie zdziwilo.

  Slowem, chlopaki, przemyslcie to 🙂

  I jeszcze jedna rzecz. Ten blog to blog z przekazami od wysokich Istot Duchowych. Jestesmy tu przede wszystkim po to, zeby je czytac i sie rozwijac.
  To nie jest miejsce do toczenia walk. To nie sprzyja skupieniu i przyjmowaniu tych informacji. To nie sprzyja rozwojowi ani waszemu ani osob, ktore tu przychodza. Nie zauwazyliscie, ze jakos pustawo sie tu zrobilo dzisiaj?
  A te osoby, ktore tu dzis sa, „przycupnely” nieco wystraszone, moim zdaniem nie przez przypadek u Gabriela. Bo jest to Archaniol Wybaczenia i Pokoju. Niesie ze soba czysta, krystaliczna energie Milosci.

  Bardzo was prosze, zebyscie to przemysleli, pamietali rowniez o innych bywalcach tego blogu i wzieli na siebie wspolodpowiedzialnosc za jego energetyczna czystosc.

  Dziekuje za uwage, panowie 🙂

  • „I jeszcze jedna rzecz. Ten blog to blog z przekazami od wysokich Istot Duchowych. Jestesmy tu przede wszystkim po to, zeby je czytac i sie rozwijac”
   „Bardzo was prosze, zebyscie to przemysleli, pamietali rowniez o innych bywalcach tego blogu i wzieli na siebie wspolodpowiedzialnosc za jego energetyczna czystosc.”
   –no to zakasam kiecę i lecę na wakacje

   Mela juz w tamtym roku mną….
   „przyglądam sama sobie
   smaruje usta miodem
   włosy upinam w kok”

 6. no to cie uspokoję 🙂
  rozumiecie szabelkę irka bo go znacie, jego szabelka nie cięła twojej energii bo odbierałaś ją pozytywnie, widzisz z tym ze moze pochodzimy z jednej energetycznej rodziny mozesz miec rację i tu pytanie – dlaczego moja szabelka nie moze byc odbierana tak jak jego, ja naprawde nie irytuję się na irka – traktuję to znacznie bardziej jak przekomarzanie , poniewaz moja wiedza i doswiadczenie jest o wiele mniejsze niz jego używam czasem zbyt przyziemnych sformułowań i zbyt może dosadnych, on nauczył się tanczyc na krawędzi ironi i nie okazywac negatywnych emocji prawie całkowicie – ja się muszę jeszcze podszkolić. dla osób takich jak my ten blog bez nas byłby nawet trochę mdły. A aniołki wiedzą najlepiej ile złej energii wnoszę w to i nie sądzę zeby się tym specjalnie przejmowały bo widzą ze na dobrej drodze to wszystko a tej złej nie ma nawet na tyle zeby tu jakiegos małego hohlika przyciągnąć. słowo walka było raczej symboliczne.
  lubie sie wstawic za słabszymi i z tad odniesienie do tego co zrobiliscie z ann bo mozna było napisac po ludzku tak jak mi odpisaliscie gdy mnie tez troszkę oburzyły sexistowskie aluzje w wypowiedziach, przewin sobie to i zobaczysz ze po prostym wyjasnieniu waszego podejscia do tematu nie miałem juz nic do tego, dlaczego nie potraficie zrobic tak wzgledem wszystkich, przeciez to tak wlasnie dziala , w odpowiedzi dostając miłość głupieję i szabelka mi z rąk wypada, dostając ironię, kpinę wywyzszenie szabelka mi się rwie do cięcia.
  ty dałaś (i nie tylko ty) mi lekcję tego właśnie ale nie zamykaj/cie się na lekcje od młodszych i to co napisałaś irkowi by zważał na to jak do kogo pisze jest bardzo ważne nie tylko w odniesieniu do niego ale wszystkich nas. jak się lepiej poznamy pewnie nie takie uszczypliwosci beda traktowane z autentyczną sympatią miłością
  ale nie odstraszajmy ludzi zanim zdołają nas poznać. w linku który dostałem od irka właśnie był między innymi taki filmik „nie oceniaj za szybko” ( dzięki irek to była godzina swietnej rozrywki ogladając grafiki z rebelianci org, zresztą od tego dnia nie jem mięsa ) ten filmik tez był dla mnie lekcją o samym irku i moim podejsciem do niego, a dzisiaj chciałem pewnej sprawiedliwosci, skoro ja przyjmuję lekcje od was wy tez powinniscie przyjąc czasem czyjes zdanie z nieco większym zrozumieniem
  podsumowywując ten tom 🙂 ja jestem dobrem mysli i dobra energia nademną nad irkiem też , nie martw się

  • Szymku, ja tez mam silny odruch „bronienia słabszych”, ale co zrobiłbyś z dzieckiem, które niby jest słabsze, ale wzięło sobie garść kamieni i wali gdzie popadnie?… 😉 my już trochę takich obrazków zaliczyliśmy, jeśli chcesz wiedzieć, jak to może wyglądać, zajrzyj sobie może do archiwum i pod „Archanioł Uriel” znajdź przekaz „Bądźcie życzliwi dla siebie nawzajem” i komentarze do niego. Ja po tym przekazie przez dłuższy czas w ogóle tu nie zaglądałam, tak mi się źle ten blog kojarzył…teraz jakby mniej reaguję na to, bo się trochę zahartowałam w marcu przeprawą na blogu Krystal z inną osobą o podobnym nicku zresztą (hmmm…), ale tak jak pisze Fiołek energie, jakie wzbudziłeś ostatnio, były w moim odczuciu energią wojny, i wciąż nie rozumiem po co?…mogę tylko myśleć, że coś Cię boli i walisz na odlew całkiem za darmo, bo taką reakcję rozumiem…co ciekawe, na poziomie serca odbieram Cię całkiem pozytywnie i ta dysharmonia tym bardziej mnie zadziwia… 😉

  • Kochany Szymku, spotkałem Cie jako gwiazdę jestestwa, zresztą napisałem Ci to, parę dni wcześniej, dlatego do tej pory tylko „przyglądałem” się wszystkiemu tu i czekałem kiedy zabłyśniesz tym co tam……tu 🙂
   Pozdrawiam Cie i Wszystkich cieplutko 🙂

   • @Zdzich
    Myślałem, że nigdy nie wyjdziesz z tych malinowo-jeżynowych krzaków 😉 🙂
    ….siee martwiłem

    Gdy jest idealna przejrzystość powietrza to widzę Ślężę, a koło mnie płynie Ślęza 😉 🙂
    Trener do mnie: „mógłbyś pływać do szkoły”.
    Pomyślałem, że jest to jakiś pomysł, lecz cokolwiek dziwnie bym wyglądał z kajakiem w klasie.
    ps. teraz już wiesz, jak nazywał się klub 😉

   • Trochę mi to wyjście z krzaków zajęło, ale Ty moja latarnio naprowadzałeś 🙂
    To chyba Ślęza 🙂 a daleko od Tyńca, nad…..

   • @Zdzich
    „a daleko od Tyńca, nad…” –zależy jak się wiosłuje 😉
    –zapisałem w ‚kapowniku, Latarniku 😉 🙂

    ps. spadam, do swojego sanktuarium dźwięku
    albo gdzieś obok

  • sugerujesz ze tam byłem? 🙂 ( trochę zahartowałam w marcu przeprawą na blogu Krystal z inną osobą o podobnym nicku zresztą (hmmm…) zdaje sie ze byłem wtedy w szpitalu , jesli cie to uspokoi, pozatym jest to jedyny blog na ktorym piszę cokolwiek a do tego jak juz pisałem wielokrotnie moj „rozwój” trwa dopiero 3 tygodnie. i przyznaję po przeczytaniu postów ktore wskazałaś że ann jest trochę przewrazliwiona ale to tylko dowodzi że w takich sytuacjach nalezy postąpić tak jak nauczył mnie zdzich. nie chcecie chyba powiedziec ze ann jest złą osobą? moim zdaniem zabrakło kogoś kto odpowiednio by z nią postapił.
   dla wielu z was jestem podobny do ann, tez się ciskam , „wywołuję” złą energię ale ja mam pytanie: dlaczego jedni z was potrafią ze mną dojsc do porozumienia a inni nie (oczywiscie mogłbym zadac to pytanie sobie – dlaczego z jednymi mogę dojsc do porozumienia a z innymi juz gorzej) odpowiedz jest prosta dotyczy zarowno was jak i mnie i myslę ze ją znasz. wszyscy musimy nauczyc sie jeszcze więcej tolerancji i słuchania ze zrozumieniem.
   mi się to kojaży bardzo z tym: „kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” i niestety ale mam wrazenie ze takie osoby by się tutaj znalazły (łąćznie ze mną ale to że mam tego swiadomość to najkrutsza droga by ten kamień z ręki wypuscic i juz nigdy nie podnosić)
   z drugiej strony jak juz ktos przesadza to „powinien dostac klapsa” 🙂 może się opamięta. to co dotknęło was z mojej strony było co najwyżej klapsem a niektórzy to odbierają jak kopa w brzuch.
   albo inaczej popatrz ile razy z moich ust(a raczej klawiaturki 🙂 ) padło wyrazenie ze nie jestem na odpowiednim poziomie, ze nie jestem jeszcze oswiecony, ze musze sie jeszcze wiele nbauczyc, ze droga przedemną jeszcze długa, a nawet ze irek jest bardziej niz ja … ze macie wieksze doswiadczenie… ect) myslę ze tego właśnie wielu ludziom brakuje a jednoczesnie zal mi trochę ze muszę napisac to zdanie bo zyczyłbym sobie i nam wszystkim zeby to do ludzi samo docierało. pokory trochę nikomu nie zaszkodziło – to co prawda się trochę kłuci z założeniem „jestes bogiem nie udręczaj się badz zgodny z sobą” – ale mozna znalezdz równowagę we wszytkim.
   ten tekst nie jest atakiem na nikogo, tak samo się tyczy ann jak i mnie samego jak i was (nie wszystkich ale omijam już pisanie do kogo konkretnie bym to odniósł, te osoby same zdają sobie z tego swiadomość i nie muszę ich wskazywac paluchem.
   jestesmy całością : swoją rękę posmarujesz kremem jesli cię piecze albo rozmasujesz czy tam tez uleczysz ją medytacją, dlaczego nie chcesz (nie ty – ten/ta ) posmarowac kremem mnie zamiast okładac mnie pokrzywą?

   • Wcale nie sugerowałam, że miałeś z tymi marcowymi sprawami jakikolwiek związek, pisałam o swoim doświadczeniu, dzięki któremu spadła trochę moja wrażliwość na tego rodzaju teksty… Natomiast czyjaś samokrytyka bywa momentami ulgą, ale często bywa też usprawiedliwieniem dla kontynuacji tego samego postępowania, a poza tym nie mam poczucia, że tak naprawdę buduje daną osobę i jej otoczenie, dlatego zamiast myśleć „wszyscy jesteśmy głupimi bachorami”, wolę myśleć „jestem klejnotem w skarbnicy klejnotów”… 😀 a znam to uczucie z kontaktów z grupami przyjaciół, i jest jak dla mnie najpiękniejsze w świecie, i najbardziej prawdziwe, boskie i radosne, dlatego go zawsze w grupie poszukuję, no takie hobby 😛 Zauważyłam, że najszybciej rozwijam się dzięki zachwytowi, a nie przeszkodom na drodze i wyzwaniom. Każdy może mieć inaczej…no ja mam tak 😀 w moim życiu „praca” polegająca na wspólnej z innymi zabawie (może się to zwać inaczej, ale jest tam wspólny cel i dużo wspaniałych emocji, więc jak dla mnie jest to po prostu rodzaj zabawy.;) przynosi zazwyczaj największe „osiągnięcia”. Dlatego przychodzę się tu głównie bawić 😀 uwielbiam być dzieckiem i w ten sposób poznawać (czy raczej przypominać sobie?…) wszechświat. Jakby co, zapraszam Cię do naszej piaskownicy – budowa Nowej Ziemi to naprawdę coś 😀 😀 😀

   • Jak Gosia napisała, jesteśmy wszyscy, podkreślam…. wszyscy klejnotami, gwiazdami serca 🙂

 7. Szymon, jeśli wchodzi się do jakiegoś pokoju, w którym znajduje się kilkanaście osób, a nie zna się ich, dobrze jest posiedzieć i posłuchać dłuższą chwilę o czym i jak rozmawiają. Jeśli nie zna się kontekstu wypowiedzi, wtedy trudno jest zrozumieć sens dyskusji.
  Jeśli bronisz kogoś przed kimś najpierw poświęć trochę czasu na prześledzenie zagadnienia i nie oceniaj nikogo zbyt szybko, bo możesz się pomylić. Już tu Twoja „podopieczna” też swego czasu atakowała Irko i tylko jej on przeszkadzał, poza tym nikt z tego forum nie zgłaszał do niego zastrzeżeń. Jesteśmy dorośli i mamy prawo rozmawiać w ten sposób…… Jeśli to obraża Twoje uczucia, możesz zmienić forum albo wszystkiego nie czytać……
  Wolna wola Ciebie tu prowadzi i czytasz, co chcesz, nikt Ciebie nie zmusza, żebyś czytał cokolwiek…..
  Możesz przeczytać same przekazy i forum spokojnie pominąć.
  Myślę, że Ty o tym wiesz, tylko postanowiłeś tutaj pobuszować i zrobić jak to sam nazywasz „energetyczny zamęt”. Nie wiem komu to służy i nawet nie chcę wiedzieć, ale Gaja takich „emocji” na pewno nie potrzebuje……

 8. dorotko odpowiem ci najmądrzej jak potrafię zeby nie eskalować juz niczego negatywnego : dlaczego nie dajesz sobie tego cudownego prawa które dajesz mi? ty równiez nie musisz czytac i komentowac wszystkiego. wczytaj się równiez w najnowszy tekst.

 9. Śmiać mi się chce jak patrzę na „:sraczkowaty”kolor nicka notoniewiemjuzco
  Śmiać mi się też chce że doszło do takiej absurdalnej sytuacji że ten który przyszedł się tu uczyć , nie słucha , widocznie umie tylko mówić, Pisze ale co to zapisanie ?byk na byku i bykiem pogania Jak chce się pisać komentarze trzeba się trochę w ortografii podszkolić Wcisnął Wam swoje melodyjki pożal się Boże – dno.
  I tylko jego przydługie wywody można czytać .Inne są be 🙂
  To była moja pierwsza i ostatnia wizyta.On nie ma nic do opowiedzenia ale pisze, pisze i pisze bez końca Nie mam więc tu nic do czytania.
  Chyba to Wasza lekcja .Jak ją przerobicie to już Wasza sprawa 😉
  Uwaga : nie zapomnijcie podziękować za lekcję .Bo to jest lekcja !!!!!!!!!
  pozdrawiam i życzę ODWAGI w byciu sobą.( tak jak on ma odwagę pouczać Was)

  • I widzisz! O to wlasnie chodzilo! O TAKA odpowiedz. Nie siegnales po szable, ktora pewnie az Ci sie rwala do boju 😉 Zamiast tego, zastosowales inna „bron”.
   I WYGRALES 🙂
   I tak rob dalej. A za jakis czas bedziesz sobie latal ze Zdzichem po gwiazdach i zaden miecz wyciagniety w Twoim kierunku nie bedzie na Tobie robil wrazenia 🙂

   Gratuluje!

  • Przyglądam się Tobie Szymon (i wszystkim ) jakiś czas. Nie chcę zbytnio mieszać w tym rwącym potoku. Dziś jednak bardzo chcę Ci powiedzieć, że z przyjemnością i rozczuleniem czytam Twoje posty. Jesteś tak piękny, że gdybyś to już zrozumiał, zamilknąłbyś z zachwytu. Nie będziesz latał 🙂 latasz i tyle. Zawsze to potrafiłeś.
   Tekst, który napisałeś (16 KWIECIEŃ 2013 @ 08:04), to słowa, które tak naprawdę wypowiedziałeś do siebie, nie do innych. Sam chciałeś je usłyszeć, poczuć. Sam sobie dajesz lekcje i sam wystawiasz sobie oceny. Z lekcjami ok 😉 ale po co ocena? To tylko kolejny etap, który nie jest całością ale jej fragmentem. Za każdym razem pięknie umiejscawiasz swą świadomość. Po krótkim zawirowaniu, na nowo znajdujesz kierunek. 🙂 Jesteś supergościem 😀 A szabelka zdaje się sflaczała, hmmm?

   • no dobra irko … cicho siedzę i nie pytam tylko główkuję. Bez sensu. Lepiej zapytam 🙂 A co to jest „+mld”? Nie wiem, nie domyślam się, sprzątam tu tylko … ło bosssie ;D

   • @Freeheart
    dopiero przed chwilą przeczytałem, dwa tyg. mnie Tu nie było,
    a wiadomości leżały sobie w skrzynce do dzisiaj
    w specjalnym, wakacyjnym folderze

    „ A co to jest “+mld”? ”
    – bardzo wysoka ocena (jeżeli wypada oceniać…), zgadzam się/popieram z tym co zostało napisane,
    ot, cała tajemnica 🙂

   • dziękuję Ci bardzo
    cholercia, tak nieśmiało podejrzewałam, że pozytywnie. No ale dokładnie … m-?, l-?, d-? No wiem, trochę ciekawska jestem 😀

   • @Freeheart
    „dziękuję Ci bardzo
    cholercia, tak nieśmiało podejrzewałam…”

    –proszę bardzo 🙂
    ….lubię nieśmiałe ‚sytuacje 😉 🙂

 10. wiecie mam cos takiego : to są pisma z nag hammadi:
  tłumaczenie na: http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Biblioteka_z_Nag_Hammadi.pdf
  „jesli wasi przywódcy powiedzą wam że oto królestwo jest w niebie -wtedy ptaki niebieskie pierwsze będą przed wami, a kiedy powiedzą wam ze jest ono w morzu wtedy ryby beda pierwsze przed wami”
  „ale królestwo jest tym co jest w was i co jest poza wami, skoro poznacie samych siebie będziecie poznani i bedziecie wiedziec ze jestescie synami ojca bozego, jesli zas nie poznacie siebie to zyjecie w nedzy i sami jestescie nedzą”

  ot i znalazłem prawdziwą biblię – polecam chociaż pewnie niektórzy ją juz znają

 11. a co sądzicie o tym: http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Biblioteka_z_Nag_Hammadi.pdf

  „niech ten który szuka nie ustaje w poszukiwaniu, az znajdzie,i gdy znajdzie zadrży a jesli zadrży będzie się dziwił i będzie panował nad pełnią”
  „gdy wasi przywódcy powiedzą wam – oto królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie bedą piewsze przed wami, jesli powiedzą wam że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym co jest w was i tym co jest poza wami, jesli poznacie samych siebie wtedy bedziecie poznani i będziecie wiedzieć że jestescie synami ojca żywego, jesli zaś nie poznacie siebie wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą”
  to jakby pasuje ale jest wiele rzeczy które niezbyt pasują do weganizmu.

 12. To też z Ewangelii Tomasza jest:

  7 Rzekł Jezus: „Szczęśliwy lew, którego zje człowiek. I lew stanie się człowiekiem. Przeklęty człowiek, którego zje lew. I człowiek stanie się lwem”.

  45 Rzekł Jezus: „Nie zbiera się winogron z cierni ani nie zbiera się fig z ostu. Nie dają one bowiem owocu. Dobry człowiek zwykle przynosi dobro ze swego skarbca, zły człowiek zwykle przynosi zło ze swego skarbca, który jest w jego sercu, i mówi zło, bowiem z obfitości serca przynosi zło”

  Co o tym myślicie?

  • Dorotka, nie bierz dosłownie przytoczonych słów, a jedynie jako przenośnie 🙂 inaczej mówiąc, czytaj sercem 🙂
   Joszua, często mawiał, kto ma uszy usłyszy, kto ma oczy zobaczy 🙂 ale to też przenośnia z głębszym sensem 🙂

   • @Zdzich
    „ale to też przenośnia z głębszym sensem :)”

    –nie ma Sen’su (z jap.) gryźć kredensu 😉

    ….hmm, ale o co mi chodzi?
    – nie pytaj,
    ja czasami sam siebie nie rozumiem, hi hi 😉 😀

 13. ja myslę że doszło do manipulacji, i powinno być:
  „szczesliwy lew który zje człowieka, i wtedy lew stanie się człowiekiem, przeklęty człowiek który zje lwa i człowiek stanie się lwem”
  myslę tak dlatego ze te pisma są z IV w. a gdzies indziej znalazłem ze mojzesz po otrzymaniu praw powiedział, mój lud nie chce przyjąć praw ktore mi dałeś daj mi takie prawa aby moj lud mógł przetrwac i nie był potepiony”
  myslę że zmieniono te prawa by były bardziej do przyjęcia.
  zwroccie uwagę ze w tej samej ewangeli jest jeszcze historyjka o tym ze spotkali człowieka ktory nióśł baranka na ofiarę i jezus to potępił ku zdziwieniu apostołów.
  ciekawe jest równiż to ze w najbardziej kluczowych momentach tych pism znajdujemy wielokropki czyli ze niby brak jest tekstów, natomiast wiele stron wyglada na całe, kompletne, skąd zatem wielokropki, a tłumaczen dokonywali duchowni katoliccy.

  • Zgadzam się Szymon nie tylko na tym, ale wielu innych soborach, wiele pozmieniano dlatego jeżeli ktoś jest zainteresowany, niech połączy się w sercu z energia Joszua, a odczyta sens 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s