Medytacja Szczęścia. RAMANA MAHARISHI

RAMANA MAHARISHI

Rozpoznanie samego siebie jest niemożliwe, możliwym jest jednak rozpoznanie tego co uniemożliwia dotarcie do samego siebie.

To Jestem Ja, ten który was ponownie instruuje i namawia do pozostania wytrwałym, aby mogły być zebrane plony Szczęścia – niczym dojrzały owoc który sam spada z drzewa, gdy zakończyło się jego dojrzewanie.

 

Dziś prowadzę Was do trzeciego ukrytego Misterium Waszego Przebudzenia – tak więc podążajcie za mną i pozostańcie blisko mego boku, bo tam gdzie jest Światło, tam jest Rozpoznanie i ten który za nim tęskni, ten jest witany przeze mnie i przez wszystkich którzy w postaci Mistrzów dalej dźwigają w Świat swoją Wiedzę, Siłę i Miłość, aż cały Świat zostanie nimi dotknięty i wypełniony.

Szczęście.
Za tym Pra-Stanem goni Człowiek od czasu gdy zaczął myśleć. Gdy tylko go znajdujecie, ten Stan ponownie od Was ucieka. Gdy tylko wypełnieni jesteście Szczęściem, zaczyna się ono ulatniać niczym rzadki gość, niczym rzadka ozdoba, rzadki kwiat który kwitnie tylko w danym momencie.

I ten „dany Moment” jest wtedy gdy osiągacie Wasze Cele stworzone przez Waszego Ducha lub też Cel zdefiniowany przez ludzką rzeczywistość. Wtedy Człowiek z samym sobą pozostaje w Pokoju, Szczęściu i Harmonii. Jednak to nie utrzymuje się długo i utrzymać się długo nie może. Ludzkie JA-SZCZĘŚCIE nie trwa długo i ponownie myśli wybierają się na poszukiwania aby znaleźć nowe Szczęście, je odziedziczyć i zebrać plony Szczęścia.

Teraz dla Ciebie jest z tym koniec, dla Ciebie który wszedłeś w pierwszą i zarazem jedyną jak i ostatnią Medytację która całkowicie poświęcona jest zbadaniu Twojego Bytu.

Odnaleźć ślad Szczęścia i na nim pozostać – to chcemy teraz uczynić aby mogło w Was rozszerzyć się Szczęście, aby mogło się ono w Was całkowicie przyjąć i wziąć Was w całkowite posiadanie.

Idźcie ponownie w głęboką MEDYTACJĘ:

1.
Zwolnijcie Wasz oddech aż do Punktu w którym będziecie wewnętrznie całkowicie wycentrowani, aż dojdziecie do spokoju i Pokoju.
Wszystkie Myśli które się pojawią należy spokojnie obserwować i macie nigdy nie podążać ich śladem. Myśli są Myślami, one przychodzą i odchodzą, do „Medytacji Szczęścia” nie potrzebujecie żadnej wiedzy o pochodzeniu Waszych Myśli. To co potrzebujecie to jedynie odpowiedź na pytanie:
KTO ALBO CO JEST TYM/TĄ KTÓRA MYŚLI?
Ćwiczcie to, aż znajdziecie odpowiedź, aż rozpoznacie tą odpowiedź w sobie samych, bo ta odpowiedź będzie doświadczona a nie zrozumiana.

2.
Teraz idźcie dalej i głębiej w ten stan Niewzruszonego Poszukiwania Samego Siebie poprzez to że wyimaginujecie sobie stan Głębokiego Snu.
Co dzieje się w Głębokim Śnie Człowieka? Czy wiecie że śpicie? Postawcie sobie wszystkie pytania które mają związek z Głębokim Snem, gdy tylko dojdziecie podczas Medytacji do tego Punktu w którym wydawałoby się że nie ma możliwości pójścia dalej. Prawda o Waszym Bycie zostaje odkryta gdy tylko odkryjecie tajemnicę ludzkiego Głębokiego Snu.

W Głębokim Śnie przestajecie być tym JA.
Wy zapominacie o nim i odkładacie Wasze JA.
Przestaje istnieć każde połączenie z EGO, każda Cielesność i Głęboki Sen dla każdego Człowieka jest prawdziwym dobrodziejstwem, o czym wie każdy kto cierpi z powodu zakłócenia snu czy jego niedoboru.

Doświadczenie siebie samego odbywa się dzięki temu, że za pomocą tej Medytacji dochodzicie do tego czym jesteście gdy znajdujecie się w Głębokim Śnie.

Albowiem w stanie Głębokiego Snu zbliżacie się najbardziej do Waszego JA. Przebudzony Człowiek powraca do Głębokiego Snu. I jedyną różnicą jest to, że on jest całkowicie świadomy tego że „głęboko śpi”.

A więc Przebudzić się oznacza głęboko spać i postrzegać się jako czysta, wieczna Świadomość, z dala od każdej formy. Tak długo jak definiujesz siebie samego przez jakąkolwiek Cielesność – nawet jeśli jest ona niematerialnej natury – nie jesteś wolny.

Medytujcie nad tym i w Waszych Medytacjach wyjdźcie poza dotychczasowe granice, ostatecznie należy się Przebudzić i to oznacza zbadanie tajemnicy ludzkiego Głębokiego Snu.

Jest potrzebnych wiele Ćwiczeń, zanim w prawie beztroskiej oczywistości nastąpi Oświecenie.

Czym albo kim jesteś w Głębokim Śnie?
Wejdź głęboko w tą Tajemnicę, tam leży gotowy dla Was Klucz Mistrzowski.

Tak jak i Ja Jestem gotów aby ujrzeć Was samych, tych którzy podążają za moimi wskazówkami.

To nieprzeniknione, bo takie jest Wasze wieczne boskie JA.

Winogrona wiszą wysoko, jednak dla Winogron znajdujących się najwyżej Bóg nie wziął ludzkiej miary.

RAMANA MAHARISHI

//Patrz również: KURS DO WOLNOŚCI (I-XIV) – kliknij tutaj//

Źródło: lichtweltverlag.com
Tłumaczenie: Team TERRA

http://wolnaplaneta.pl/terra/2013/05/04/04-05-2013-medytacja-szczescia-ramana-maharishi/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s