Bycie Świadomym. Część II. RAMANA MAHARISHI

RAMANA MAHARISHI

CZĘŚĆ II z II

… Boskie Światło zalewa te pomieszczenia, podnieście się, bo jesteście zaprawdę  podniesieni. Podnieście się teraz, bo rozpuszcza się Wasze JA i jest ono transformowane.

 

Ja przyszedłem do Was i pozostanę między Wami na dany Czas i przez dany czas – Ja Jestem niestrudzoną, wiecznie zmieniającą się Świadomością.

Ja Jestem RAMANA MAHARISHI.
Jak nisko dotarliście, jak nisko upadliście? I czy przeczuwacie już co oznacza dać się całkowicie zaabsorbować (*wchłonąć) przez Stwórcę?

Niektórzy z Was są już tego bliscy, bardzo bliscy. Jednak większa Was liczba ćwiczy to czy tamto i zapewne dojdzie i doświadczy Ukończenia.

W Przesłaniach które już zostały przekazane Jahnowi podczas Czytania Światła a które zostaną niedługo opublikowane znajdziecie Narzędzia do tego aby osiągnąć dokładnie Rozpoznanie Boga.

Jednak wszystkie Medytacje są bezużyteczne jeśli wewnętrznie nie czujecie tęsknoty za Ukończeniem.

Tym Ludziom polecam, aby błyskawicznie zakończyli ten „spirytualny cyrk”, żeby to sobie odpuścili i żeby zaczęli żyć całkowicie swoim Życiem. Aby udali się za swoimi ukrytymi życzeniami których się wypierają i aby zaabsorbowali (*wchłonęli) te Poziomy Rzeczywistości.

Daremnym jest hołdowanie Bogu lub czynienie rytuałów bez bycia prowadzonym przez wewnętrzną Miłość i przez pobudkę Tęsknoty za Stwórcą. Odprężająca Medytacja jest zasadniczo inną Medytacją niż ta w której podejmuje się ślad Stwórcy, ślad Wiecznego Światła którym jesteście.
Ja polecam Wam abyście odstąpili od każdej Modlitwy i Medytacji, abyście mogli jak najszybciej zakończyć Podróż przez Światy Iluzji.

Czyńcie to, Wy domniemani Poszukiwacze Boga, bo Życie jest Wasze jeśli jesteście gotowi je przyjąć bez „jeśli i ale”, bez fałszywych zobowiązań i zbędnych „skrupułów”.

Jednak dla tych wszystkich którzy wypatrują Boga, którzy codziennie GO wypatrują, którzy cały czas przyciągają GO w teraźniejszość dane już wskazówki są dobrodziejstwem i wspomagają najlepiej Wasz postęp.

I wielu z nich jest już w stanie wejść w bardzo głęboką Medytację. Czas i Przestrzeń ulatniają się i pozostaje Miłość, dobre samopoczucie, Pokój, cisza, rozluźnienie i wolność; jeśli już teraz możecie wywołać ten stan, to jesteście błogosławieni, jednak ten stan nie jest jeszcze końcem Rozpoznania – można powiedzieć że jest to jego początek.

Albowiem w tym stanie należy samego siebie zapytać:
Kto jest tym, który przeżywa teraz ten piękny stan?
Kim ja jestem?
I zaraz za tym świeci wielkie niezmącone, wieczne i wszystko ogarniające Światło Boga.

To oznacza że Klucz do Oświecenia leży w absolutnym oddaniu Waszego JA.
Jeśli pozostał po Was jedynie ślad który jest świadom Medytacji i uczucia zadowolenia, to nie został jeszcze osiągnięty Koniec i Doskonałość, dlatego ćwiczcie, pozostańcie przy tym a otrzymacie wszystko.

Teraz chcemy zwrócić naszą uwagę na Życie i Śmierć. Jak możecie w tej sprawie – przede wszystkim w tym co dotyczy umierania i śmierci – stać się bardziej rozluźnieni i bardziej wyrozumiali? Jak uwolnić się od strachu?

Wskazówka że jest to jedynie Iluzja – często nie wystarcza, tak więc spróbujemy z następującym przykładem:
Proszę wyobraźcie sobie że kierujecie całą swoją uwagę na jedną rzecz lub na jednego Człowieka, na jedną sytuację. Co przy tym dzieje się z Wami?

Dokładnie, Wy zapominacie o sobie samych.
Ani oddech, ani bicie Serca – nic nie jest Wam świadome bo całą Waszą uwagę kierujecie przez Bycie-Świadomym, dokładniej przez przemieszczenie Waszego Bycia-Świadomym na to właśnie wydarzenie.

I dokładnie tak dzieje się z ludzkim Życiem. Wasze boskie Bycie-Świadomym, ten czysty Duch kieruje swoją uwagę całkowicie na ludzki Poziom.
Wasza egzystencja zostaje sfokusowana (zogniskowana) i to dzieje się poprzez Wasze Bycie-Świadomym i przełożenie tej Świadomości dokładnie tam. Gdy tylko odciągniecie od tego Wasze Bycie-Świadomym – to „umieracie”. Dlatego też odkładacie Ciało i kierujecie się ku Nowym Doświadczeniom. Przenosicie Wasze Bycie-Świadomym na inne rzeczy, inne sytuacje i wydarzenia – zaczyna się Nowe, Stare wygasa i odchodzi z Waszego pola widzenia.

Tak więc można stwierdzić że Śmierć i Ponowne Narodziny nie egzystują, lub też egzystują jedynie jako Koncept którego Ludzie zostali nauczeni aby na bardzo ograniczonym poziomie Świadomości mogli jakoś zrozumieć wielkie twórcze zależności.

Ponowne Narodziny są ludzkim Konceptem, albowiem wszystko egzystuje i równocześnie i w TERAZ, wydarza się jednocześnie i ma miejsce jednocześnie. W następstwie tego nie może istnieć Śmierć i jako następstwo tego nie mogą istnieć Ponowne Narodziny. To jednak co istnieje – i co jest rozwiązaniem tej zagadki – to jest Wasza bezgraniczna, nieprzemijająca Świadomość która dzięki przesunięciu uwagi tworzy Rzeczywistość.

Zrozumienie tego przynosi natychmiastowe przyspieszenie Rozpoznania które  każdy moment Waszego Życia wzbogaca zrozumieniem, opanowaniem i Miłością.

Przemiana w postrzeganiu samego siebie jest wyjątkową Jakością dla tego, który pojmuje że zaprawdę jest wiecznym, niezmiennym Byciem-Świadomym.

Wasza Dusza nie opuszcza Ciała podczas „Śmierci” tak jak dotychczas w to wierzyliście, lecz to Wasz Duch zmienia swój fokus (*zogniskowanie) i odwraca się od Ciała. Wasze Ciała i Wasze Dusze żyją w Waszym Duchu. I to nie Duch wprowadza się w Wasze Ciała podczas Waszych Narodzin aby je „ożywić”, tylko Wasze Ciało jest manifestowane w Polu Energetycznym Waszej Wszechmocnej Świadomości – na czas określony, aby doświadczyć określonych konkretnych Aspektów Tworzenia.

Z tego też powodu jest możliwym to że Ludzie „rodzą się ponownie” jako Zwierzęta, że doświadczają się jako Zwierzęta. To ma miejsce, choć jest to dosyć sporadyczne.

Przy tym ważnym jest aby wiedzieć że Zwierzęca Świadomość może osiągnąć Ukończenie jeśli Boska Natura skieruje na nią swoją uwagę.

TAK, RÓWNIEŻ ZWIERZĘTA MOGĄ OSIĄGNĄĆ OŚWIECENIE.

Z tego też powodu ma ogromne znaczenie odpowiednie obchodzenie się z Waszym Zwierzęcym Rodzeństwem, a jest ono odpowiednim jeśli je respektujecie, kochacie i przyjmujecie jako równe sobie!

Cierpienie które wzajemnie sprawiają sobie Ludzie poprzedzane jest Cierpieniem które Ludzie sprawiają Zwierzętom.

I ja mówię Wam jeszcze:

Dokąd Ludzkość nie zmieni od podstaw swojego stosunku i swojego zachowania względem Zwierząt (w tym momencie – jakby na potwierdzenie – skomle pies biorący udział w Czytaniu Światła LIVE), nie będzie i nie może być żadnego Pokoju na Ziemi.

Niczym „Prawo Naturalne” każdy mord dokonany na Człowieku poprzedzony jest odczuwalnym i żywym morderstwem lub gwałtem na Zwierzęciu.

Spójrzcie na Świat – i teraz jesteśmy całkowicie sfokusowani i przybyli na Ziemię – spójrzcie na Świat: co widzicie? Tak, wciąż jeszcze tak wiele nieszczęścia, jeszcze nadal, dlaczego? Bo źródło Cierpienia nie zostało jeszcze usunięte i ono leży w tym jak obchodzicie się ze swoimi Zwierzętami które równe są Bogu i które tak jak Człowiek mogą osiągnąć Oświecenie.

Kto więc dziś jeszcze je mięso Zwierząt, ten jeszcze nie zrozumiał jak negatywny wpływ ma to na jego Ducha i jak bardzo wpływa to na wszystkie ludzkie odczucia i Systemy Energetyczne wszystkich Ciał.

Odżywiajcie się po wegetariańsku lub wegańsku
– Ziemia daje Wam wszystko do Waszej dyspozycji.

Kto dziś wierzy w to że może ignorować powtarzające się nawoływania Świata Duchowego aby nie czynić już więcej żadnego Cierpienia Zwierzętom – ten jest w błędzie, albowiem nadejdzie Dzień Prawdy, nadejdzie ten Moment w którym Wasza Boska Świadomość wycofa się z Waszej ludzkiej egzystencji – i wtedy należy dać odpowiedzi i zobaczyć co gościliście pod Dachem Waszego Oświeconego Ducha.

Tak, wyświęcajcie Wasze Zwierzęta. One są na wskroś święte!.

Teraz docieramy do końca tego Przesłania i dwie rzeczy powinniście wziąć jako miarę na nadchodzący Czas i nadchodzące Wydarzenia:

1.
Tak jak traktujecie Wasze otoczenie,
tak sami będziecie traktowani przez Życie.

2.
Wykonajcie i przeżyjcie Wasze ukryte i nieświadome Życzenia,
aby mogła się Wam objawić Rzeczywistość.

Ten Czas jest Czasem Światła!

Bądźcie świadomi tego, że dzięki temu znajdujecie wyjątkowe możliwości do Waszej Transformacji i bądźcie świadomi tego że jeśli ich nie wykorzystacie to zaczniecie nowy Wielki Krąg Życia w Światach o niższej częstotliwości.

Nic nie umiera, nic nie przemija – wszystko dzieje się jednocześnie.
Tak jak nadajniki TV nadają jednocześnie, a jednak wyświetlają różne programy. Wy wybieracie nadajnik, program i film, Wasza świadomość wybiera kanał i jest reżyserem całego programu. Jeżeli pozostawicie niedokończonymi Wasze Zadania, to przy następnym fokusowaniu (zogniskowaniu) na ludzką egzystencję ten kanał zostanie „ustawiony” przez Stwórcę na domyślny.

Wszystko jest kwestią Waszego Bycia-Świadomym i nieobecność tego oznacza nieobecność Boga.

Nastąpią Wielkie Wydarzenia i Wy jesteście na to dobrze przygotowani. Proszę, nie spadajcie z powrotem w Wasze stare zachowania i przyzwyczajenia.

Załatwcie (*zakończcie) to Niedokończone i szanujcie każde Życie!

Dziś jest Wam ogłoszone że do Ziemi dociera Światło Centralnego Słońca w nowej Jakości i Sile.

Nie dziwcie się więc że w kolejnych dniach będzie miało to wpływ na Wasze Ciała.

Uzdrowienia, Światło i nieprzemijająca Miłość Boga do Ludzi jest Waszym Prezentem. I przez Wasz świadomy Byt tej Rzeczywistości okazana jest godność i honor.

Ja kocham Was bezgranicznie, bo jestem obecny pośród Was.
Miłość jest wszystkim i Wy jesteście wszystkim: wszystkim w Bogu.

RAMANA MAHARISHI

//To jest druga i zarazem ostatnia część Przesłania ze Światła, które zostało przekazane podczas Czytania Światła LIVE 26 kwietnia 2013 roku w Wiedniu (Austria).//

Źródło: lichtweltverlag.com
Tłumaczenie: Team TERRA

http://wolnaplaneta.pl/terra/2013/05/10/08-05-2013-bycie-swiadomym-czesc-ii-ramana-maharishi-live/

Reklamy

7 comments on “Bycie Świadomym. Część II. RAMANA MAHARISHI

 1. „Kto więc dziś jeszcze je mięso Zwierząt, ten jeszcze nie zrozumiał jak negatywny wpływ ma to na jego Ducha i jak bardzo wpływa to na wszystkie ludzkie odczucia i Systemy Energetyczne wszystkich Ciał.”

  Z powyższym się zgadzam, ale co z cierpieniem wszystkich zwierząt z łańcucha pokarmowego świata zwierząt? Czy jak lew zjada piękną gazelę, to wtedy Systemy Energetyczne wszystkich Ciał nie cierpią?

 2. Zgadzam sie z Toba Dorota. Czytalam kiedys o dziecku „indygo”. W nocy chlopczyk wstal i schodzil po schodach z sypialni do living – room. Na pytanie dokad idzie odpowiedzial, ze paprotka wola ze chce pic, wiec musi ja podlac. Czyli i te zyjace istoty zjadamy. Nie dajmy sie wiec zwariowac. Najbardziej idealna forma jest odzywianie „prana”, ale do tego trzeba dojrzec. Niczego nie nalezy robic na sile.
  Pozdrawiam.

 3. Moj komentarz sie nie ukazal – szkoda…moze ukaze sie pozniej.
  Dodam tylko pytanie – jaki cel ma ten przekaz? A no taki, zeby wbijac nas w poczucie winy, czyli baaaardzo pozytywne emocje. Nawet pies zaskomlal podczas przekazu. Pewnie tez poczul sie winny, przeciez jest miesozerca!
  Jeszcze raz opisze jak chlopiec – indygo w nocy schodzil z sypialni do living-room. Zapytany dokad idzie, odpowiedzial, ze musi podlac paprotke, bo wola ze chce pic!
  Czyli jak to jest z tym wegetarianizmem?
  Najdoskonalsza opcja jest odzywianie prana, ale do tego trzeba dorosnac, nic na sile.
  Pozdrawiam Roberta – wlasciciela bloga. Czyzbys to Ty zablokowal moj poprzedni komentarz?

 4. cerz. Speszony Arnold dolał miodu z dzbana.
  – smoothest (Deandre) Kiedy nie godzi się posłowi opowiadać.
  .. – A także tak to toż powiesz raz komturowi. Na koniec ostatnim tchem po owo tędy
  kwaterujesz. – No, rzekomo prawdziwość…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s