Wasz świat z pewnością powinien się zmienić, aby dalej rozwijał się zgonie z Boskim wzorcem

JAM JEST Sanat Kumara.

Przybyłem do was ponownie, dzieci Ziemi.

Za każdym razem podczas naszego przyjścia wam się udziela możliwości dotknięcia Starożytnej Wiedzy dotyczącej budowy Wszechświata i waszego przeznaczenia jako części jedynego Wszechświata.

Tak, umiłowani, każdemu z was przypisana jest specjalna misja w ramach jedynego procesu ewolucji tego Wszechświata.

I czasem jest bardzo trudnym znosić opanowujące was błędy i godzić się z nimi.

Prawo swobodnej woli jest pewnikiem w waszym świecie. Jednakże istnieją kosmiczne terminy i istnieje korytarz Boskiej możliwości. Przyszedłem przypomnieć wam o tym, że Boska możliwość się zawęża. I wasz świat z pewnością musi się zmienić, żeby dalej rozwijał się według Boskiego wzorca. To jest aksjomat. Lecz zmuszony jestem przypomnieć wam o nim.

Często przychodzę do waszego świata, aby wyrobić sobie wrażenie o przebiegu zachodzących procesów i skorygować je na czasie. Powinniście jednak zdać sobie sprawę, że istnieje ewolucyjna droga ułożona/ustalona dla waszych dusz przez Stwórcę tego Wszechświata, a jest także droga, którą w chwili obecnej podąża większość ludzkości. To jest droga do nikąd. Jest to droga podążania za niższymi, zwierzęcymi instynktami i cielesnym umysłem.

My nie możemy zmusić was do rezygnacji z waszego wyboru. Musicie zrozumieć, że ani ja, ani nikt inny z Mistrzów nie przyjdzie do was i nie będzie, jak niegrzecznych dzieci, siłą zaciągał za rękę na Boską Drogę rozwoju.

Na tym polega misja waszego czasu: oddzielać te dusze, które są zdolne do dalszej ewolucji, od tych dusz, które powinny zostać spalone w kosmicznym piecu jak chwasty.

Ja i inni Mistrzowie przychodzimy do was poprzesz naszego Posłannika właśnie po to, aby dać wam zrozumienie o zachodzących procesach i wskazać Drogę.

Na waszym etapie ewolucyjnego rozwoju powinniście wykazać się większą ofiarnością, większym Służeniem Życiu. Spowolnienie waszego rozwoju, które obserwujemy, jest sprowokowane wpływem sił iluzji. Powinniście uświadamiać sobie, że w waszym świecie działają dwie przeciwstawne siły: jedna siła skierowana ku Wspólnemu Dobru i druga siła skierowana ku rozdziałowi, indywidualizmowi, egoizmowi i rozpalaniu najniższych instynktów.

Powinniście za wszystkimi zjawiskami, zachodzącymi w waszym świecie, odróżniać działania tych dwóch sił. Jak na początek, to będzie w pełni wystarczające. Obserwując wszystko, co się dzieje wokół, zadajcie sobie tylko jedno pytanie: które siły skorzystają z tego, co się dzieje?

Jeśli obserwujecie przesadne zwiększenie potrzeb lub skłonności do rozwiązłego zachowania, musicie uświadamiać sobie, że każda wasza uwaga nakierowana na te procesy, zarówno pozytywna, jak i negatywna, żywi te procesy waszą Boską energią.

Dlatego udzielamy Nauki o powstrzymaniu się od stosowania przemocy. Bo nie ma sensu walczyć ze złem. Ono zaczyna żywić się waszą energią i się pomnaża.

Jednocześnie, powinniście zdawać sobie sprawę, że każdy z was znajduje się na swoim etapie rozwoju ewolucyjnego. I każdy z was jest w stanie przepuszczać Boską energię w różnym stopniu.

Jeśli jesteś rozwiniętą jednostką, twoje czakry są otwarte i przepuszczasz do waszego świata Boską energię wysokiej jakości. Dlatego dowolne wykorzystanie energii w sposób niejakościowy przynosi ci wielką karmę – nawet myśl potępiająca przejawy świata o niskiej jakości.

Większość z tych, którzy czytają nasze Przesłania, narazie nie jest jeszcze w stanie przepuszczać znaczną ilość czystej energii. Czakry są zaśmiecone i nie mogą poradzić sobie z dużym przepływem energii. Wasze etap rozwoju zakłada aktywną ingerencję w procesy współdziałania tych dwóch przeciwstawnych sił, działających w waszym świecie. Poprzez swoje aktywne działania w podtrzymywaniu Dobra zarówno w myślach i uczuciach, jak i w czynach, przyczyniasz się do swojego własnego rozwoju i otwarcia swoich czakr.

Dlatego Nauka o powstrzymaniu się od stosowania przemocy, jakiej udzielamy, będzie w różny sposób stosowana przez indywiduów znajdujących się na różnych etapach ewolucji.

Utrzymywanie zasad Wspólnego Dobra wymaga od was aktywnych działań na planie fizycznym. Jednak dla jednych działania te są związane z rzeczywistymi działaniami na planie fizycznym w postaci czynów i działań fizycznych, a dla innych, bardziej rozwiniętych jednostek, wymagana jest praca wewnętrznych, duchowych mięśni.

Mogę was zapewnić, że na obecnym etapie rozwoju ludzkości jest bardzo mała ilość osób z wysokim poziomem rozwoju duchowego. Dlatego waszym głównym zadaniem jest pomagać tym osobom w utrzymaniu Boskich wzorców.

Wcześniej czy później z chaosu, który istnieje teraz na świecie, uda się nam stworzyć społeczeństwo, które spełnia kryteria Złotego Wieku.

Ale do tego, żeby nadejście Złotego Wieku stało się jak najszybciej i z możliwie najmniejszą liczbą ludzkich strat, potrzebujecie świadomego stosunku do zachodzących procesów i ich zrozumienia.

Podczas cykli naszych wykładów, jak i przy codziennych czytaniach naszych Przesłań w pozostałym czasie, jest szlifowana i zmieniana wasza świadomość. Ludzie, którzy codziennie czytają nasze Przesłania przez siedem lat lub więcej, i stosują w swoim życiu to co przeczytali, automatycznie wchodzą do złotego funduszu ludzkości.

Dlatego cały sekret dalszego postępu na Drodze ewolucji założony jest w naszych Przesłaniach i już jest wam dany.

Wszystko zależy wyłącznie od waszych dążen do stosowania tego, co już wam dano, i intencji, jakimi kierujecie się w życiu.

JAM JEST Sanat Kumara. Om.

© Tatiana Mikuszyna

źródło: http://mirasz.w.interia.pl/przeslania.htm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s