Nic nie jest naprawdę oddzielone od wszystkiego innego. – Michael z Radą Wyższych Jaźni

Powiedzieliśmy, na koniec naszej ostatniej wiadomości, że będziemy kontynuować rozmowę o źródłach waszej osobistej mocy. Zrobimy to. To jest temat, który może być przedmiotem dyskusji o dużej długości, więc nie zdziwcie się, jeśli nie skończymy dzisiaj. Postanowiliśmy dać wam porównanie dwóch różnych wyimaginowanych osób i pozwolić wam odkryć dla siebie, jak różnice, które proponujemy mają na nich wpływ.

Dla celów tego porównania dajemy wam osobowość nazwie John i drugą będziemy nazywać Ray. Widać, że znacie wielu ludzi, którzy mają podobieństwa do Johna, a nie tak wiele, być może do Ray’a.

Teraz John myśli, że jest on oddzielony od wszystkiego innego, co widzi wokół siebie, a nawet sobie wyobraża. John uważa, że jest religijny, ale jego zrozumienie religii jest takie, że może być skazany przez jego bóstwo lub ocalony z tego przez kogoś lub jakiejś wierzenia. John uważa, że ma bardzo ograniczoną moc. Jego Bóg jest wszechmocny, ale jego Bóg jest oddzielony od niego. John wie, że jest urodzonym grzesznikiem i że winny jest także wielu innych rzeczy, które jest pewien, że można mu wybaczyć. John wie, że ma tylko jedno życie i dlatego musi robić to dobrze. John’a jedyną nadzieją jest to, że jego wersja Boga jest prawidłowa, a zatem musi on wiedzieć, że jakakolwiek inna wersja nie może być poprawna. On trzyma się tego jak tratwy ratunkowej. John uważa, że jest on najczęściej bezsilny w kontrolowaniu swojego życia. Życie mu się dzieje. Moglibyśmy kontynuować w tym duchu przez dość długi czas.

Teraz przyjrzyjmy się, Ray’owi. Ray rozumie, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Ray wie, że wszystko, co postrzega, jako stałe lub w inny sposób, jest naprawdę różnymi energiami. Widzi, że to prowadzi to do zrozumienia, że nic nie jest naprawdę oddzielone od wszystkiego innego. Oznacza to, dla Raya, że nie jest w ogóle oddzielony od energii Kreacji. Energia Kreacji jest źródłem i istotą bytu Raya. Ray wie, że jedyną istotą we wszechświecie, która ocenia jego działania i myśli, jest on sam. Dlatego wybiera wybaczyć sobie i wszystkim innym. Ray wie, że każda myśl, którą ma i każdy zamiar jest tym, co steruje produkcją jego życia, jakie on wiedzie. Ray wie, że skoro nic nie jest oddzielone od niego, jego Bóg i jego wyższa jaźń są częścią niego i znają, każde jego pragnienie, zamiar i potrzebę. I znowu, możemy iść dalej.

Czy widzicie, jak te dwie osoby wyobrażają sobie żyć zupełnie innym życiem? Czy widzicie, że ich przekonania są tego powodem? Możecie również zobaczyć, jak energia, moc, miłość Kreacji płynie bez przeszkód przez jednego z nich, a innego nie?

Teraz, mówimy teoretycznie, prawda? Tak jest, jeśli osobiście nie identyfikujecie się z jednym lub drugim przykładem. Ale proponujemy rozważyć decyzję, aby stać się bardziej jak Ray i mniej jak John. Przenieść dyskusję z teorii do doświadczenia i zobaczyć, jakie zmiany się wam w życiu przytrafią. Nie proponujemy, żeby ktoś zmieniał jedną religię na inną. Ale proponujemy inne zrozumienie przestarzałych, starych zasad zaangażowanych w wierzenia, na których są oparte. A główne, podstawowe przekonanie wszystkiego? Spróbujcie tego: „Energia mojego Stwórcy przepływa przeze mnie”. Zobaczcie, jak to może zmienić wszystko.

Jak możecie zobaczyć, zmiana niektórych z tych rdzennych przekonań powoduje, ze ktoś działa bardzo różnie w swoim życiu. Brak poczucia winy daje komuś więcej zaufania. Znając siebie, jak istotę kochaną bezwarunkowo przez Kreację, daje niezachwianą własną wartość. Ta pewność siebie i poczucie własnej wartości przekłada się na bardzo różne reakcje na życie. I pomyślcie o zaufaniu wiedzy, że jesteście zaufani wystarczająco, aby wam dano, nie tylko energię życiową Stwórcy, ale wolną wolę, abyście jej używali jakkolwiek uważacie. Na początku, to może wydawać się ogromna odpowiedzialność. Ale rozważcie, co to znaczy, jako możliwość reakcji.

Są to ważne tematy, czyż nie? I obiecujemy będziemy bardziej komfortowi następnym razem. Ale czuliśmy, że wielu ludzi, którzy budzą się w tym czasie są potrzebujący – wykonać duży skok – start na ich drodze. Istnieje wiele starego bagażu, który konieczne potrzebuje być wyrzucony. Ta dyskusja dziś może służyć do wskazania, dlaczego tak jest.

Pamiętajcie, do następnego razu, jesteśmy jedną myśl od was. Dobrego dnia.

09 lutego 2014
Channeler: Ron Head
http://oraclesandhealers.wordpress.com/

źródło: http://2012allabout.blogspot.com/

Reklamy

11 comments on “Nic nie jest naprawdę oddzielone od wszystkiego innego. – Michael z Radą Wyższych Jaźni

  • Mariuszu 🙂 , ‘spłynęło na mnie’ 🙂 , fajnie to określiłeś 🙂

   A mi ‘Coś’ też podpowiada, że im więcej Czystych Intencji w naszym działaniu, tym więcej Mocy ono ma. Tej Mocy liczonej w Watach i Tej, której jeszcze nie nadaliśmy nazwy jednostek……… może te Jednostki noszą nazwę Miłość…. 🙂

   ❤ 🙂

   • Jednostka energii ‚miłość’ to opcja dla Istot prawopółkulowych 😉 A znając lewopółkulowych, to w nadawaniu nazw i „mnożeniu bytów ponad potrzebę” nikt ich nie ubiegnie – oni już sto lat temu nadali swej jednostce nazwę: kwant 🙂

   • A wiesz, że przyszedł mi 😉 na myśl ten kwant i chciałam napisać: kwant Miłości, ale Coś mnie powstrzymało 🙂 ….
    Kwant to porcja energii, a Miłość ma charakter Ciągły 🙂 ……
    Ale może na początek, zanim nasze półkule się połączą w całość, ta Energia musi być dawkowana, żebyśmy nie zwariowali 😉 😀 ……. ze Szczęścia 😀 🙂
    ❤ 🙂

 1. @Dorota ,,,, przestrzeń też można zkwantować ,,,,, partyzancki link 😉

  ://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/HQT-teoria_heima-kwantowa_grawitacja-loty_nadswietlne.html ,,,,,,,, 😀 *****

 2. 🙂 ,,,,, coś dla wytrwałych na wieczorną kontemplację ,,,,, „dlaczego istnieje raczej
  coś niż nic ” ,,,,, słynne pytanie Leibniza 😀
  ://zbigniew-modrzejewski.webs.com/parmenides_index.html

  Ps. partyzancka metoda przed dwukropkiem 😉

  • @xylotet,….. a dlaczego nam tutaj takie trącące myszką i mocno zakurzone 😉 linki posyłasz? …….Lepiej zajmijmy się Wolną Energią 🙂 , a nie starymi filozofiami….
   Wyśpij się smacznie 😀 w tym Twoim „miękkim pokoiku” 😉 i spróbuj SPAĆ zamiast „śnić” ………..
   Dobrej Nocy 🙂 ********** 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s