Najważniejsze i najistotniejsze na daną chwilę założenia Nauki – Pan Świata Gautama Budda

Pan Świata Gautama BuddaJAM JEST Gautama Budda.

Przyszedłem ponownie, aby okazać pomoc tym Światłym duszom, które są zdolne do ewolucji, zapoznając was z najważniejszymi i istotnymi na daną chwilę założeniami naszej Nauki.

Wy wiecie i każdy z was może poczuć w swoim życiu, że przeżywacie wyjątkowo ważny okres. Każda ludzka dusza teraz dokonuje wyboru, jaką drogą pójdzie jej dalszy rozwój – czy po Boskiej Drodze rozwoju, ewolucyjnej drodze, czy po drodze wiodącej ku stopniowej degradacji i upadkowi.

We wszystkich sferach ludzkiego życia istnieją dwa podstawowe podejścia – Boskie i iluzoryczne. I wszystkie wybory, których dokonujecie w każdym chwili swojego życia, także są dwóch rodzajów – Boskie lub iluzoryczne.

Możecie bardzo szybko i jakościowo zmienić świat fizyczny na lepsze, jeśli każdego dnia wystarczająca liczba znajdujących się we wcieleniu osób dokonuje wyłącznie Boskich wyborów i postępuje najlepszym, z Boskiego punktu widzenia, sposobem.

W tym momencie są ludzie, którzy niosą w sobie Światło i ich decyzje oświetlone są Światłem Prawdy, a są też ludzie będący przedstawicielami sił iluzji i działający jako takie, którzy mówią o walce i bitwie, o aktywnych działaniach w tym kierunku. Uczyliśmy was jednak w dostatecznej ilości naszych Przesłań, że każda forma walki pochodzi od iluzji i prowadzi do jej wzmocnienia, nawet jeśli ludzie tylko myślą, że powinni walczyć. To, tak naprawdę, jedna z największych pułapek do skierowania Boskiej energii Światłych dusz do sieci energetycznej iluzji.

Właśnie rezygnacja z walki i wybór, aby stosować Boskie przykazania, w tym „Przestań zabijać”, i wybór, aby stosować Boskie prawa, w tym prawo rezygnacji z przemocy – właśnie to wszystko prowadzi w kierunku zaprowadzenia Złotego wieku na tej planecie. I w zależności od tego, jaki wybór i jakie decyzje będą podjęte przez należytą ilość przedstawicieli ludzkości, ma nastąpić albo ewolucja, albo inwolucja.

Powiem wam, że w tym momencie na kuli ziemskiej niewielu jest ludzi, którzy wyznają jawne anty-boskie poglądy i konsekwentnie ich się trzymają. Lecz prawie taka sama sytuacja istnieje w przypadku ludzi, którzy zajmują otwartą Boską pozycję i stale strzegą Światła. Pozostała cześć ludzkości znajduje się albo pod wpływem sił Światła, albo pod wpływem sił iluzji. Zazwyczaj to odbywa się w sposób niezauważalny przez ludzką świadomość.

Na przykład, gdy ktoś ogląda nowości w telewizji i widzi jakąś ujemną sytuację, jeśli następnie dopuści emocjonalną reakcję, jego umysł cielesny może puścić się w rozważanie tej ujemnej sytuacji. Następnie człowiek może ulec pokusie, aby podzielić się tą sytuacją z przyjaciółmi, sąsiadami i znajomymi. Wszystko to prowadzi do podtrzymania ujemnego pola poprzez przejawienie przez człowieka najpierw ujemnych uczuć, potem ujemnych myśli i w końcu ujemnych słów. Konsekwencją tych wyborów jest to, że człowiek przez cały ten czas wkłada swoją energię do sieci iluzji i poprzez swoje czyny pomaga w jej umocnieniu i rozszerzeniu. I dzieje się to bez jego zrozumienia, bez świadomego wyboru tego człowieka.

Dlatego mówimy wam, że wyjątkowo ważne jest, jakie są wasze myśli, uczucia, słowa i czyny, a ich pozytywność i czystość powinniście kontrolować sami.

Uczymy was, abyście w swoim życiu robili to samo, jak w powyższym przykładzie, tylko w odwrotnym kierunku. Patrzcie, słuchajcie i zwracajcie uwagę tylko na to, co przynosi wam radość i dzięki czemu waszej duszy jest lekko, na to, co wywołuje w was tylko wzniosłe uczucia i pomaga wam mieć dobre myśli. Kultywujcie w swoim życiu pozytywne myśli i uczucia i dzielcie się nimi z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, aby pomnażało się Boskie Światło w waszych ciałach. A następnie pomnożone Światło przemnażajcie, dziękując Siłom Niebiańskim za Łaskę i pomoc. Potem wezwaniem, zupełnie bezinteresownym i bezwarunkowym, skierujcie tę przemnożoną Boską energię do Wyższych Oktaw Niebiańskich, aby została wykorzystana zgodnie z Zamysłem Ojca. W ten sposób zwiększacie swoją dobrą karmę, wasz skarb w Niebie, zamiast tego, aby wasza Boska energia później bez waszej zgody została rozproszona w waszym świecie iluzorycznym i nawet bez pojmowania, jak to się odbywa.

W naszych Przesłaniach wskazujemy, co moglibyście robić, aby móc w przyszłości kontynuować swój pomyślny rozwój ewolucyjny.

Już powiedziałem, że moglibyście wybrać zaprzestanie zapędzania się w ujemne stany świadomości i stale utrzymywać swoją świadomość skupioną na pozytywności, moglibyście usuwać ze swojego życia wszelkie przejawy iluzji i otaczać się Światłymi Boskimi wzorcami.

Moglibyście być uważni w stosunku do swojego jedzenia. Ludzie zaczynają upodabniać się do tego, co jedzą.

Jeśli spożywają mięso i produkty zwierzęce, to wzmacnia ich iluzoryczna część – ego, ono umacnia się i przez to na pierwszy plan występuje zwierzęcy aspekt w człowieku – człowiek-zwierzę, zamiast wyprowadzić na pierwszy plan Bogoczłowieka. Gdy ludzie spożywają mięso, wtedy stwarza się możliwość pojawienia się wszelkich lęków, a zwłaszcza lęku o własne przetrwanie, doznanego przez zwierzę, kiedy było pozbawiane życia i czyje mięso ludzie potem spożyli. Ten podstawowy lęk następnie może przejawiać się w postaci wszelkich lęków – że człowiekowi przyjdzie głodować, zaznać pragnienia, że pozostanie bez środków do życia, bez swojej rodziny …

Jeśli jednak całkiem przeszliście na roślinny pokarmem, po pewnym czasie staje się możliwym, podobnie jak rośliny, przejść na odżywianie słonecznym światłem i zacząć zupełnie inaczej korzystać z Boskiego Światła.

Moglibyście ograniczyć chaotyczne przyjmowanie informacji wszelkiego rodzaju i ze wszelkich nośników! Bo w przeciwnym razie istnieje realne niebezpieczeństwo, że staniecie się translatorami tego wszystkiego, co zawierają one ujemnego i iluzorycznego. Gdy coś ujemnego zajmie miejsce w świadomości człowieka, po pewnym czasie jest bardzo wielkie prawdopodobieństwo tego, że to przejawi się na planie fizycznym w postaci różnych ujemnych przejawów. Tym sposobem negatywność jest w stanie odtwarzać samą siebie.

Ale dokładnie w ten sam sposób pozytywność także może sama siebie odtwarzać. Gdy coś pozytywnego osadza się w świadomości człowieka, po pewnym czasie przejawia się ono na planie fizycznym w postaci różnych pozytywnych przejawów.

Mechanizm sterowania wszystkimi procesami zachodzącymi na kuli ziemskiej znajduje się wewnątrz waszej istoty – w każdym z was! W każdym człowieku jest coś w rodzaju przełącznika. I zgodnie z tym, jak on sam postanowi przejawić swoją swobodną wolę, tzn. zgodnie z wyborami, które dokonuje – Boskimi lub iluzorycznymi – przełącznik ten automatycznie podłącza go do odpowiedniej sieci energetycznej – sieci Światła albo sieci iluzji. I tam odpowiednio zostaje skierowana i oddana jego Boska energia. Sami rozumiecie, że to prowadzi do umacniania odpowiedniej sieci energetycznej.

Im więcej ludzi dokonuje słusznych z Boskiego punktu widzenia wyborów, tym bardziej umacnia się sieć Światła i to prowadzi do polepszenia procesów zachodzących na planie fizycznym na wszystkich poziomach, w tym na planie planetarnym.

Lecz odwrotne jest także możliwe. Sytuację komplikuje to, że siły iluzji dążą udzielać przesłań brzmiących prawdziwie i nawołujących ludzi do czynienia dobra, lecz dobra z ludzkiego punktu widzenia i tym samym wystawiając największą pułapkę, bo Boski punkt widzenia odnośnie tego, co jest słuszne, czasami jest odmienny, i przez to, że przesłania te wraz z prawdą zawartą w nich są wypełnione fałszywymi informacjami i stwarzają na poziomie podświadomym programy do działań, które prowadzą wprost do sieci iluzji!

Z tego powodu uczymy was, jak dokonywać w swoim życiu rozróżnienia i jak podtrzymywać ciągłe współbrzmienie z Boskim światem, aby wasze myśli, uczucia, słowa i czyny były dobroowocne. Bo poprzez wasze myśli, uczucia, słowa i czyny ciągle wkładacie waszą Boską energię albo do jednej, albo do drugiej sieci – Światła lub iluzji. Wszystko zależy od tego, jakich wyborów dokonujecie. Czy wybieracie być rozdrażnieni, czy zachować spokój. Czy wybieracie włączyć telewizor, wejść do Internetu, czy wyjść na wolność w przyrodę, radując się i dziękując Bogu za otaczające piękno, za aromat kwiatów i za ptasie śpiewy. Czy wybieracie posądzić kogoś lub coś, czy wybieracie potraktować ze zrozumienie i przebaczyć człowiekowi, a nawet poprosić, aby mu udzielono przebaczenia z Góry.

Wam należy gorliwie przystąpić do zastosowania Nauki, którą teraz otrzymujecie. Przystąpić do stopniowego zastosowania, jedno za drugim, naszych zaleceń wam. I stopniowo, lecz mocno wprowadzić nowy tryb życia w pozytywnym dostrojeniu się i w stanie wzniesionej świadomości.

Z całą swoją troską i z wielką Miłością udzielamy wam naszej Nauki, ponieważ każdy z was teraz, w tych czasach, dokonuje swojego najważniejszego wyboru – ku dalszej inwolucji lub ku ewolucji!

JAM JEST Gautama Budda

Obraz namalowano po odebraniu przesłania Pana Gautamy Buddy, pod Jego kierownictwem.

© Rosica Aweła

źródło: http://edinenie-vsemirno.net/pl/2014.07.22.htm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s