Co to jest dyspensacja/odpuszczenie karmy?

Nadesłał Steve Beckow 18 października 2014 r.

 

Od nas także oczekuje się przebaczenia.

Podczas gdy Kathleen i ja wypoczywamy po pierwszej połowie naszej wyprawy, chciałbym odpowiedzieć na zadane mi pytanie: Co to to jest zwolnienie z karmy, o którym tak wiele się słyszy w ciągu ostatnich kilku lat?

Jest to integralna część procesu Wzniesienia, w którym wszyscy uczestniczymy.  Krótko mówiąc, kiedy mamy oczyszczoną dużą część swojej karmy lub przepracowane lekcje, może być tak, że przed przewidzianym czasem reszta naszej karmy może być nam odpuszczona. Można także przyspieszyć ten proces, prosząc o darowanie nam pozostałych naszych lekcji.

St. Germaine mówi: „żyjecie w czasach odpuszczania karmy” (1). Boska Matka opisuje to jako „monumentalne odpuszczenie dla zbiorowości ludzkiej, podczas tego okresu przejścia” (2).

Szczegóły najtrafniej opisuje źródło, które mało znam, a nazywa ono siebie Mylightwarrior:

„Kiedy wznosimy się do wyższego poziomu wibracji … zachodzi ciągle powtarzający się proces, aż osiągniecie uwolnienie 51% niżej wibrującej energii, która została uwięziona w waszych systemach. Kiedy osiągniecie ten punkt, zostaniecie zalani wielkim uwielbieniem ze strony wyższych wymiarów. Stwórca da wam dyspensację/odpuszczenie pozostałej karmy.

„Otrzymacie informacje, które są wam potrzebne, aby ostatecznie osiągnąć pełną świadomość. Kiedy rozpoczniecie swój końcowy bieg, ostatnie ślady wszelkiej, występującej w was nierównowagi zostaną usunięte z waszych systemów” (3).

Boska Matka wyjaśnia:

Są czasy – i ten jest jednym z nich w waszej zbiorowej rzeczywistości – kiedy odpuszczenie tego, co jak czujecie, poszło na opak, jest wymagane i podarowane, zawsze po to, abyście mogli dowolnie je kontynuować. Mówię to, ponieważ wielu z was martwi się, że nie zrobicie tego. I to nie jest tylko mój plan lub wasz.

Więc zwróćcie się do mnie. Ja nie jestem daleko. Jestem nieskończenie i wiekuiście obecna. Proście o pomoc i ona zawsze przyjdzie, zawsze będziecie nią obdarowani. Proście o współczucie i przebaczenie, one nie muszą być przyznawane, ale są zapewnione” (4).

 

Wszystkie tradycje nauczają wybaczenia.

Opisuje, z czego składa się proces wybaczenia: „Co oznacza dyspensacja/odpuszczenie? Jest to po prostu zezwolenie i w waszej terminologii jest to jakość, boska jakość przebaczenia, przyzwolenia, współczucia i naszego miłosierdzia” (5).

Zachęca nas, abyśmy prosili o zwolnienie nas z karmy: „Jeśli prosicie o odpuszczenie z łaski i zostaje wymazane to, o czym myślicie lub wasze ego, albo wasza historia, czy vasanas, to, co uważacie za swoje brzemiona, możecie być z nich uwolnieni bardzo szybko” (6).

Jezus powtarza Jej wezwanie:

„Właśnie nadszedł czas, o którym możecie wiedzieć, że jest wielkim karmicznym odpuszczeniem. … Prosimy ludzi – wszystkich ludzi, wszystkie istoty, wszystkie światy – aby modlili się, prosili w obecnym czasie, aby cała karma, którą sobie zawdzięczacie lub która zawdzięczają wam inni, wszystkie te uczynki, które pozostały bez nadzoru, zostały oczyszczone, abyście wszyscy mogli być wolni podczas tego okresu ponownego rodzenia się, aby pójść naprzód bez przeszkód.

Korzystam ze sposobności, aby prosić każdego z was, abyście poprosili o ten dar ” (7).

Powiedział, że ten sam dar został uczyniony w czasie jego służby:

„Czas – który uważacie za czas mojej śmierci a następnie wniebowstąpienia – był okresem wielkiej karmicznej dyspensacji, nie dla tych, którzy byli obecni, lecz dla całej planety w tamtym czasie. A teraz dar ten jest odnowiony ponownie.

I z tego właśnie powodu proszę, abyście właśnie teraz zwrócili na to uwagę. Najwyższy czas!” (8).

St. Germaine przypomina nam, że od nas także oczekuje się wzajemnego darowania sobie wszelkich długów karmicznych:

„Tak, czasami ponownie schodzicie się z przyczyn karmicznych, lecz my także zachęcamy was, abyście zrozumieli, że jest to czas dyspensacji karmicznej, więc prowadźcie ten proces, który został zapisany i pozwólcie tym karmicznym więzom bądź długom, zarówno tym, które sobie zawdzięczacie, jak i zaciągniętymi przez was, aby zostały oddalone. To nie czas i miejsce na ich obecność” (9).

Sanat Kumara prosił nas, abyśmy podjęli ten nowy początek i stali się jak dzieci, które wchodzą do Królestwa Niebios.

„Jest to dar nowych początków i jest to dar przebaczenia, a w tej sytuacji jest to również sposobność dla każdego z was, abyście zrozumieli, że wy również możecie przebaczyć i to przebaczyć nie tylko tym, którzy was skrzywdzili lub zranili, bądź na inne sposoby sprawili, że czuliście się źle, lecz również jest to okoliczność sprzyjająca, aby przebaczyć swojemu drogiemu ja. I dowiedzieć się, że ten dar jest darmowo dawany, a zatem, moi przyjaciele, musi być również za darmo przyjmowany.

Nie ma zapłaty. Nie ma długu. Jest to ważne w tym czasie przejścia, że każdy i każda z was może uczynić siebie wolnym. Bez utrudnień ze strony przeszłości czy nawet przyszłości. A sprawia to ten dar złożony tego dnia, więc proszę każdego z was, nie trzymajcie się starych smutków czy starych krzywd, nie trzymajcie się kurczowo starych schematów zachowania czy działania lub myśli czy ideologii, bądź systemów wierzeń, które już w żaden sposób wam nie służą.

Jesteście nowo narodzeni. A nawet nowo narodzeni z mądrością i Miłością oraz wiedzą, kim wy jesteście ” (10).

Podsumowując, żyjemy w czasach karmicznej dyspensacji, która jest darem Matki, podobnym do tego, który zaistniał podczas służby Jezusa. Tak samo jak przebaczone są nasze długi karmiczne, oczekuje się od nas, że przebaczymy tym wszystkim, których możemy postrzegać jako będących w stanie nierównowagi z nami. To jest ten nowy początek obiecany nam w czasie, kiedy wchodzimy w dużo pełniejszą świadomość Piątego Wymiaru.

Jezus kiedyś powiedział, że musimy stać się jak dzieci, aby wejść do Królestwa Niebieskiego i wszyscy którzy robimy to poprzez oczyszczanie, wszelkie załadowania energii i kąpiele energetyczne, które faktycznie zmieniają nas w nowo narodzonych, którzy mają tę sposobność, aby przyjąć nowy początek i nowe życie w Złotym Wieku, w który wchodzimy, i który stopniowo rozpościera się przed nami.

Przypisy

(1) „Transcript: St. Germaine Discusses Energy Healing (Part Two) on Heavenly Blessings,” channeled by Linda Dillon, 14 stycznia 14, 2014 r., na: http://goldenageofgaia.com/2014/01/transcript-st-germaine-discusses-energy-healing-part-two-on-heavenly-blessings-january-14-2014/.  Archanioł Raphael również mówi o tym, że „ jesteście […] w czasie karmicznej dyspensacji”. („Transcript: Archangel Raphael Discusses Healing in the Higher Realms on Heavenly Blessings,” channeled by Linda Dillon, 21 stycznia 2014 r., na: http://goldenageofgaia.com/2014/02/transcript-archangel-raphael-discusses-healing-in-the-higher-realms-on-heavenly-blessings-january-21-2014/.)

(2) „The Divine Mother: Each and Every One of You Carries Divine Might”, 17 czerwca  2013 r., na: http://goldenageofgaia.com/into-the-golden-age-of-gaia/the-golden-age-of-gaia/the-divine-mother-each-and-every-one-of-you-carries-divine-might/

(3) Inspired Messages through Mylightwarrior”, A simple Roadmap of Ascension”, 24 lipca 2011 r., na: http://tinyurl.com/8xz93zo

(4) Loc. cit.

(5) Loc. cit.

(6) „Transcript: The Divine Mother on Grace on Heavenly Blessings”, 30 kwietnia 2013 r. na:  http://goldenageofgaia.com/2013/05/transcript-the-divine-mother-on-grace-on-heavenly-blessings-april-30-2013/.

(7) „Jesus on the Lost Years, the Holy Grail, Reincarnation and Much, Much More”, 24 grudnia 2013 r., na: http://goldenageofgaia.com/2013/12/jesus-on-the-lost-years-the-holy-grail-reincarnation-and-much-much-more/.

(8) Loc. cit.

(9) „Transcript: St. Germaine Discusses Energy Healing”, ibid.

(10) „Transcript: Sanat Kumara on the Sacred Law of Dispensation”, channeled by Linda Dillon, 29 października 2013 r., na: http://goldenageofgaia.com/2013/10/transcript-sanat-kumara-on-the-sacred-law-of-dispensation-october-29-2013/.

Tłum.: Anna Euleya

źródło: http://jagathon8.blogspot.com

Reklamy

11 comments on “Co to jest dyspensacja/odpuszczenie karmy?

 1. 🙂 Niedawno wdałam się w rozmowę o Transcendencji z okolicznymi bliźnimi…. Jedni byli typowo ‘kościółkowi’, a drudzy byli ‘zabetonowanymi’ ateistami….
  Dziwne, że i jedni, i drudzy nie chcieli słyszeć o chemitrailsach, kosmitach, fraktalnej budowie wszystkiego, hologramach itd., itp.
  Ale najdziwniejsze jest to, że ci żarliwie wierzący w Biblię nie dopuszczali myśli o możliwości wiecznego istnienia w Ciele, takim jakie miał Jezus…Twierdzili, że oczywiście oczekują ‘Paruzji’, ale za ich życia to się nie wydarzy…. 😀
  No, i taka to jest religijność ludzi XXI wieku….., najlepiej jak ksiądz zrobi wszystko za nich i wtedy już nie muszą się o nic martwić….. zapłacą co trzeba 😛 i po kłopocie 😉

 2. Ach! Wiara ma niewiele wspólnego z religijnością 🙂 Takie tam klepanie: ,,Wierzymy,,.
  Świadkowie Jehowy uważają,że po śmierciu dusza ulego swoistej hibernacji,niebyt i ożyje,gdy ponownie przyjdzie Jezus.
  Mormoni uważają,że dusza połączy się z kompletnym ciałem,gdy oczywiście ponownie przyjdzie Jezus.
  A wieczne życie ciała zostało zarezerwowane dla Jezusa i Maryi.
  W ,,zwalaniu odpowiedzialności,, na innych jest lepszy kościół z Korei. Niestety,jego nazwy nie pamiętam. Tam to już nic praktycznie nie trzeba robić,bo Jezus odkupił winy ludzkości na krzyżu. Zwykli ludzie nie są tak ,,debeściarscy,, jak Jezus,więc nawet nie mają takiej mocy,żeby wpływać na swój los.
  Dorotko,w ub. tygodniu miałaś przyjemność poznać oświeconego, który miał całą wiedzę o życiu,bo znał kilka cytatów z Bibli 😉
  Nawracanie tych,którzy ,,muszą,, nawracać świat jest jak nalewanie wody do pełnego naczynia.

  • 🙂
   „Zwykli ludzie nie są tak ,,debeściarscy,, jak Jezus,więc nawet nie mają takiej mocy,żeby wpływać na swój los.”

   tak właśnie zrozumiałam myślenie większości tych tzw.’kościółkowych’….
   i w pewnym sensie ich rozumiem …., tak są nauczeni od dziecka…., widocznie jeszcze nie potrafią odbić się w górę…., bo jeszcze nie ‘upadli’ 😉 wystarczająco nisko, aby zacząć weryfikować to, w co wierzą 😀
   Widzę tę religijną paranoję, ale cóż….. prędzej mnie wyślą do psychologa albo egzorcysty niż zrozumieją chociażby na początek spowiadanie się u kogoś, kto postępuje podobnie jak oni….., albo i gorzej….
   Cóż,… zróżnicowanie jak twierdzi nasz Xylotet 🙂 jest wielce pożądane i urozmaicające nam życie… 😀

  • @xylotet 🙂 , przeczytałam 😀 😉
   Niby nic się nie zmienia po ‘śmierci’, jednak Coś się zmienia 🙂 , aby przyspieszyć Ewolucję. Wydaje mi się, że te zmiany mogą być znalezieniem nowego miejsca pracy, mieszkania, żony, męża, dzieci…..itd. itp.
   Jeśli ‘Tam’ jedni ‘coś robią’ , aby dokończyć karmiczne sprawy, a inni ‘śpią’ , bo nie muszą odrabiać ‘zaległości’, to zarówno z ziemskiego punktu widzenia jak i astralnego wygląda wszystko po staremu… 😀

   Co to jest „świat niebiański” i dlaczego do niego dążymy???? Czy dlatego, aby uwolnić się od niewygód i cierpień???? Toż przecież na TEJ ZIEMI MOŻNA TE NIEBIAŃSKIE WARUNKI STWORZYĆ!!!!! 🙂
   Dlaczego mam rozważać te wszelkie ‘Topologie’, gdy mam To Co Potrzebuję 🙂 w zasięgu mojej Istoty?????? 😀

   🙂 😀 😛 ❤ ❤

 3. @Dorota ,,,, właśnie wróciłem ze spaceru z moim pieskiem ,,,,, na zewnątrz
  zrobiło się zimno jak fix 😉 ,,,,, Czakuś zaparkował już w łóżku ,,,, więc będę
  miał ciepło ,,,, zjem sobie tylko kolacjo-obiad ,,,, makaron z pieczarkami i
  serem ementaler ,,,, jako że zwykle pracuję do 18 ,,,,, to przywykłem już
  do takich kolacji ,,, albo spóźnionych obiadów 😉 🙂

  Ps. najpiękniejszym jest w ludziach to że są Różni ,,,,, gdyby było inaczej
  było by strasznie Nudno 😉 😛 🙂 😀 ❤

  • 😀 To prawda…. 😀 Ludzie różnią się miedzy sobą i wewnątrz siebie też bywają dość zróżnicowani ….. jak i na zewnątrz 😉 😛 🙂 😀 ❤

 4. Co do latania,to dziś na dłoni siedział motylek 🙂 Potem postanowił ruszyć w świat 🙂
  System dąży do tego,by wszyscy byli tacy sami. Przypomina mi się filmik propagandowy o super PRL-owskiej gospodarce. Narrator opowiadał o butach na jesień,gdzie z męskich były dwa fasony,a z damskich AŻ! trzy 🙂
  Ten proces nadal trwa. Wpaja się inne, obce jest złe 🙂 A nie piękne jak mój dzisiejszy motyl 🙂

  • 🙂 Taki motylek przynajmniej nie ma problemu 😀 , bo nie zagląda na te ‘oświecona fora’ 😛 😛 i nikt mu nie mówi, że musi pływać, albo chodzić do szkoły, albo jeździć na rowerze, albo i co innego robić, czego nie potrafi…. 😦 😛
   A ja pamiętam jak jeden przywódca przemawiając z PRL-owskiej ambony do ludu dziwił się, że kobiety skarżą się, że nie mogą kupić rajstop, a przecież jego żona zawsze potrafi kupić….. 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s