Pięć największych kłamstw na temat duchowości

Świat obfituje w kłamstwa i oszustwa – jest ich więcej niż można ludziom wcisnąć.  Kłamstwa duchowe karmią dezorientację, dogmat i wszelkie inne nonsensy, jednocześnie utrzymując nas w stanie szukania w ciemności, w oddzieleniu od prawdy.  Kłamstwa na tematy duchowe szerzą władze związane z religią lub czasami grupy ludzi, którzy mają najlepsze intencje – lecz brakuje im głębszej duchowej wiedzy.  Kłamstwa na tematy duchowe są też niebezpieczne, ponieważ pod ich wpływem unika się samo-odpowiedzialności a wierzący w te kłamstwa pozostają pozbawieni mocy i nie kontrolują swojego życia.  Więc zawsze opłaca się dokonać rozeznania.

Pamiętajcie, zawsze możecie zdecydować, w co chcecie wierzyć.

W takim razie, jakie są te największe kłamstwa towarzyszące poczynaniom pracowników ducha/światła/nowej ery?

  1. Galaktyczna Federacja Światła przyjdzie z ocaleniem.

Pojazdy kosmiczne wylądują i kabal zostanie aresztowany wraz z członkami rządów, bankierami oraz innymi członkami tzw. ‘elity’.

No dobrze – nawet z wyjątkiem Pierwszej Dyrektywy (obcy nie interweniują w skrajnych przypadkach wśród innych ras) – jeśli tak by było – dlaczego się to odwleka?

Dlaczego dopuścili oni do takich wydarzeń jak 11 września i podobnych. Czemu wcześniej nie aresztowano Kabala?

Dlaczego to lądowanie nie dokonało się 10 lub 20 lat temu? Słyszymy o tym, że wszystko jest na swoim miejscu i wraz z jednym jeszcze impulsem w zbiorowej świadomości – scena będzie gotowa na masowe lądowania. Logika i poczucie rzeczywistości powiedzą nam, że jest to oczywisty fałsz.

To kłamstwo jest niebezpieczne, ponieważ promuje wiarę w Zbawiciela, a więc ludzie zaniechają swoją pracę duchową w nadziei na to, że ta grupa kochających obcych wykona dla nich pracę.  Tymczasem życie nadal płynie, a obiecane lądowanie nie następuje.  Zawsze znajdują się jakieś przyczyny, dla których jeszcze ich tu nie ma – i one zawsze będą – ponieważ jest to kłamstwo.  Jeśli potrzebujesz Zbawiciela, jesteś ofiarą czegoś z zewnątrz, co posiada twoją moc – w tym wypadku ci, którzy rozpuszczają pogłoski o Galaktycznej Federacji Światła – kłamią.

Prawda – Istnieją wyższo-wymiarowe istoty światła, które nadzorują sprawy. Są one Gwiezdnymi Istotami stamtąd, lecz prawa wyższych wymiarów zabraniają ingerowania i  wtrącania się w rozwój ludzkości.

Istnieje możliwość bezpośredniego skontaktowania się z istotami z wyższych wymiarów i jest to lepsze niż za pośrednictwem kogoś z zewnątrz (chanelling) lub oczekiwanie, aż rząd sfabrykuje wieści o ‘ujawnieniu’.

Każdy, kto ma w sobie pewien stopień odpowiedzialności za siebie i rozeznanie co do swojego życia, zobaczy to.

  1. Kłamstwo wśród pracowników światła – „Jeszcze jeden ruch i przechodzimy!”

Wiele razy słyszymy to od pracowników światła poprzez chanellingowe przekazy. Jeszcze tylko jedno wyrównanie ( 17. Złotego Promienia zestrojonego z Akarą – lub użyta jest podobnie egzotyczna nazwa) i jeden więcej impuls, a Ziemia i ludzkość będą szczęśliwi, jak nigdy dotąd. Jest to tylko ‘puszyste i różowe’ marzenie.

Tymczasem – wojny trwają nadal a biosfera jest w gorszym stanie niż kiedykolwiek przedtem. Po 20 lub 30 latach pracownicy światła będą nadal zajęci pracą nad podźwignięciem Ziemi – czy jest coś, co mogą pokazać na zewnątrz?

Ludzie mogą czuć się dobrze, słuchając przekazów – lecz powtarzam, jest to niebezpieczny nawyk, który hamuje prawdziwy rozwój duchowy i zniechęca do wzięcia odpowiedzialności za siebie.

Tymczasem pracownicy nie mają mocy w świecie, ponieważ ludzie nie dbają o tych pracowników światła, którzy starają się pomagać. Wpuszczanie światła w ciemność jest zwykłym marnowaniem energii.  Jeśli ktoś czuje potrzebę zmiany czegoś na zewnątrz – niech popatrzy w lustro!

Prawda – Wszyscy tworzymy swoją rzeczywistość z własnego wnętrza.

Posunięcia na zewnątrz nic nie przynoszą.

  1. Jedna miłość jest odpowiedzią na wszystko.

Oczywiście – miłość jest dobra – o ile jest to ten właściwy rodzaj miłości.  Miłość, która daje korzyści realne, praktyczne i transformujące jest dobra dla ewolucji ludzkości.  Mniej użyteczne jest wyśnione pojęcie o Jednej Miłości.  To kłamstwo jest niebezpieczne, ponieważ sprawia ono, że czujesz się kochany i jest ci dobrze w miłych, słodkich bąbelkach – lecz wcześniej lub później twarda rzeczywistość życia zgniecie te bąbelki i przewróci twoją emocjonalną łódkę.  Wówczas miłości nie będzie już widać.

Dlaczego? Ponieważ nie jest ona rzeczywista i trwała. Jest to tylko pojęcie stworzone przez pustkę emocjonalną, która potrzebuje być kochana. Ponieważ miłość jest nie tam – wyobrażasz ją sobie i kreujesz senną iluzję poprzez podłączenie się do snu o ‘Jednej Miłości’. Odrzucasz także swoją jedyną w swoim rodzaju indywidualność a twoja moc to fałszywy sen. Marzenie o Jednej Miłości może stworzyć do pewnego stopnia spokojny klimat – lecz ten pokój raptownie przepadnie, kiedy rzeczywistość przychodzi upomnieć się, o ile nie masz emocjonalnego ugruntowania i głębszego stopnia świadomości.

Niektórzy ludzie są wciąż jeszcze przyzwyczajeni do odczucia przebywania w łonie lub do wyżyn romantycznej miłości. Tak samo jak miłość romantyczna nie jest prawdziwą miłością – doświadczenie Jednej Miłości nie jest prawdziwą Miłością Uniwersalną. Jest tylko małą przekąską – nie prawdziwym daniem!

Kiedy ktoś jest w pełni zdrowy emocjonalnie – kłamstwo to traci swoją moc.

  1. Jeśli jesteś uduchowiony – musisz być biedny.

Wszyscy to słyszymy i wyjaśnia to, dlaczego niewielu jest wśród pracowników światła prezesów rad, menedżerów oraz inwestorów.

Oznacza to również, że nie ma zbyt wiele prawdziwego duchowego nauczania związanego z tym tematem i z tego powodu brakuje nauczycieli duchowych na każdej High Street.  To, co nie jest cenione, nie ma znaczenia.  Także każdy szanujący się nauczyciel zaprzestanie nauczania lub podwyższy swoje stawki, a nie wybierze życia w ubóstwie.

Skąd pochodzi to kłamstwo?

Jest to manipulacja, której sprzyja nasz umysł – poparta niezdrowymi uwarunkowaniami religijnymi –  tak że nie musisz brać odpowiedzialności za swoje życie. Wówczas postrzegasz innych ludzi jako tych, którzy wykonują dla ciebie pracę.

Jest to niebezpieczne, ponieważ przynosi dalsze cierpienie, frustrację i ból, które stale się zwiększają, jak również odracza się w czasie nasz duchowy proces.  Oznacza to również, że jeżeli nie zarządzasz swoim życiem, możesz być kontrolowany – co jest zaprzeczeniem duchowej wolności.   Kłamstwo to sprawia również to, że marnujesz pieniądze na rzeczy, które nie mają duchowej wartości, jak najnowsze modele I-Phonów, najnowsze dodatki lub gry, że nie wspomnę o alkoholu i tytoniu.

Tam, gdzie włożysz swoje pieniądze, tam idzie twoja moc i jeśli oddajesz swoją moc czemuś, co jest potwierdzeniem śmierci, przyspieszasz swoją śmierć i oddzielasz siebie od prawdy duchowej.  Masz moc wyboru – lecz jeśli chcesz duchowej prawdy, wybieraj mądrze.

Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z pieniędzmi – zrobi to ktoś inny. Pieniądz jest połączony z mocą, jako jeszcze jedno ułatwienie tworzenia.  Jeśli unikasz pieniędzy – wówczas twoja zdolność do czynienia dobra w świecie będzie poważnie hamowana – to jest, jeśli szukasz ułatwienia dla rzeczywistej zmiany. Bieda powoduje cierpienie, rozpad, chorobę i w niektórych przypadkach jest przyczyną przedwczesnej śmierci. Jeśli jesteś biedny – nie masz mocy, by podźwignąć swoje życie. To kłamstwo przynosi ludziom mnóstwo zniszczeń i jeśli nie jest zweryfikowane – prowadzi ich do niezdolności zadbania o siebie lub funkcjonowania w społeczeństwie w zdrowy sposób.

Jeśli nie możesz zadbać o siebie i zaopatrujesz swoją rodzinę – zapomnij o zbawianiu tego świata czy pomaganiu innym – ponieważ nie masz nic do ofiarowania.

Tak, możesz być dobry i pełen współczucia – lecz z pustą miseczką – twoja zdolność do dawania będzie ograniczona.

  1. Każdy może robić to, co lubi i nadal być oświecony.

Na przykład – możesz nadal pić, oszukiwać swojego partnera/partnerkę, jeść mięso, nie bacząc, że zwierzęta cierpią i nie oczyszczać swoich działań wobec siebie i innych – i nadal się wznosić.

Inny wariant kłamstwa brzmi: każdy się wzniesie, niezależnie do tego, co robi (zabijanie, gwałcenie, oszukiwanie etc..).

Ścieżka duchowa wzywa do wysubtelniania cnót, jakimi są: uczciwość, pokój, prawda, odpowiedzialność za siebie, świadomość i dyscyplina.  Jeśli chcesz się wznieść, musisz opanować tę ścieżkę w 100% i wyczyścić wszystko ze swoich poprzednich wcieleń. Poprzeczka jest wysoko, ale taka jest rzeczywistość.

Gdyby było inaczej, wszyscy wznieślibyśmy się już dawno temu i nie byłoby zmagania się z zagrożeniem dla życia na Ziemi.

Konwencjonalna duchowość pakowana w masy jest popularna, ponieważ nie przypomina ci o prawdzie.  Mówi to, co chcesz usłyszeć (lecz nie to, co powinieneś usłyszeć), więc żyjesz normalnie i odkrywasz, że ciągle na nowo zadajesz te same pytania. Dzieje się tak dlatego że twoja rzeczywistość zmienia się tylko wtedy, gdy ty dokonujesz zmian w sobie. ,Jeśli nie chcesz pracować nad sobą – wysoki poziom duchowego zrozumienia pozostanie nieuchwytny.

Prawda jest często bolesna, lecz ból jest najszybszym sposobem oczyszczenia.

Możesz robić to, co lubisz (masz wolną wolę), lecz działania przynoszą konsekwencje.

Każdy wybór, którego dokonujesz, należy do ciebie i tylko do ciebie.

Wybory tworzą karmę a karma tworzy życiowe doświadczenia. Jeśli masz negatywną karmę i chcesz ja oczyścić, możesz – lecz zamiatanie pod dywan w nadziei, że jest to najlepszy sposób, nie posłuży na dłuższy czas!

A jaka jest dobra wiadomość?  Cóż – kiedy zrezygnujesz z kłamstw, zobaczysz prawdę. Jest to jak zmycie brudu z okna i ujrzenie piękna szkła. Kłamstwa zanieczyszczają nasze widzenie i nie pozwalają widzieć w czystości serca i wizji.

Wszechświat objawia się, kiedy jesteśmy gotowi otworzyć swoje oczy na prawdę. Cokolwiek jesteśmy gotowi wiedzieć, będzie nam znane we właściwym czasie. Wszechświat jest doskonały jako taki.

Prawda umożliwia nam widzenie doskonałości w doświadczeniu Tworzenia.

Wówczas jesteśmy przebudzeni, mądrzy, niczym nie skłopotani, wolni od bólu i cierpienia – i w pokoju.

O Autorze:
Free Spirit jest mistrzem duchowym i autorem trzech książek, w tym Keys to Immortality (Klucze do nieśmiertelności). Kopiowanie bloga jest dozwolone pod warunkiem dołączenia następującego tekstu: This blog is reproduced with the permission of Spiritual Master Free Spirit and contains extracts of the book Keys to Immortality. Reproduced with the permission of Spiritual Master and author Free Spirit. Website www.keystoimmortality.com

Tłum.: Anna Euleya

źródło: http://jagathon8.blogspot.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s